• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Zombie

 1. Zombie

  iPhone од "Ledikom"

  Епа затоа што повеќето размислуваат како тебе, државава пропаѓа. Ако сите НЕ купуваме од места како Ледиком, они ќе пропаднат. ПС. На страна од ова, јас имам слушано лоши искуства од стилот на: го продаваат како нов а уствари factory refurbished. Ама вие си знаете.
 2. Zombie

  Купувам матична со сокет AM2+

  Купено. Може клуч.
 3. Zombie

  Купувам матична со сокет AM2+

  Купувам матична со сокет AM2+ со следниве карактеристики: Да го поддржува AMD Phenom X4 9650 Да има 4 слота за DDR2 RAM Да е 100% исправна Пожелно од скопје (или евентуално по карго)
 4. Zombie

  Помош за избор на нов, low-budget лаптоп

  Технички уште неам купено де ама ќе биде набрзо зошто роденденот е на 17ти мај :D
 5. Zombie

  Помош за избор на нов, low-budget лаптоп

  Ви благодарам на сите за мислењето, се решив да одам со асусот или некоја слична варијанта зошто гледам дека го нема веќе на лагер.. Поздрав!
 6. Zombie

  Помош за избор на нов, low-budget лаптоп

  Како што гласи насловот, сакам да купам нов лаптоп за поклон. Јас веќе подолго време сум на Mac и не следам многу каде отишол хардверот па ми треба помош. Потрошив малку време да разгледам што е моментално на понуда по продавнициве и следново ми фати око: 1. ASUS M509DA-WB512 2. LENOVO IdeaPad...
 7. Zombie

  Предлог околу Mac OS

  Јас, исто како тебе, свежо печен студент од прва генерација на ФИНКИ, решив дека сакам да градам кариера како iOS software engineer, ама пуста сиромаштија па морав да користам тоа што имам, што во моментот беше еден Asus лаптоп. Hackintosh бидна после долги непроспиени ноќи, ама wifi немаше...
 8. Zombie

  Проценка Transcend JetDrive Lite 128GB for MacBook Air 13"

  Никој бе дечки? Бар ориентационо? :)
 9. Zombie

  Проценка Transcend JetDrive Lite 128GB for MacBook Air 13"

  Како што гласи насловот, продавам додатна меморија Transcend JetDrive Lite 128GB за Macbook Air 13" од 128GB. Купена е некои 100тина евра, немам идеја колку би идела сега. Ја продавам зошто така ми стои веќе 2 години скоро.
 10. Zombie

  Интернет проблем

  Исто и кај мене. Само што ова веќе се случува по некој 10-11 ти пат последниве 2 недели. Имаат некој проблем т-хоум.. И ја сум на оптика иначе, магента пакет :)
 11. Zombie

  Купувам Самсунг (J3, J5, A6, A6+, S8)

  @olikomerc имаш порака. :)
 12. Zombie

  Најдобар одговор Жалби од Повик за модератори 2019

  ОМФГ!! Добро бе луѓе, дали сте нормални?!?! Форум е ова. Читам и не ми се верува што читам. Почна интересно и комично, заврши тажно и срамно. Мислам дека за претседателски избори на USA немало ваква дебата (читај кавга, тепачка, борба, итн.) до сега, а не за модератор на форум. Дајте малце...
 13. Zombie

  Помош околу NAS drives

  Ја сум долги години корисник на Synology. Прво DS214se и сега DS216j. Двете одлично ми се покажаа. Верувам дека нема да те разочара 218+ ни тебе :)
 14. Zombie

  Torrent Invites Giveaway

  Немаш ратио затоа што не се дели со 0. А пошто си пуштил фрилич торент, downlaod ти е 0. Коа ќе симнеш некој не-фрилич торент, кај црвенката стрелка надоле ќе се појави бројка и ќе имаш и ratio. edit: да одговорам на прашањето, добар си, сеа за сеа ратио ти е 26.1:0 :D
 15. Zombie

  Официјална тема за Рам мемории

  Да ти се позлатат рацете друже! :D
На врв Дно