• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

S

Веб-страница
http://www.it.com.mk
Омилен цитат
- Those who were dancing appeared to be crazy to those who couldn't hear the music.
- He who sacrifices freedom for security deserves neither. (B.Franklin)
Музика
(post)hardcore/punk/rock
Програмски јазици
perl, c/cpp, php, asp, prolog, lisp
Најчесто користени апликации
Opera, mIRC, winamp, skyp, notepad++, cmd, putty, vim, OpenSSH, bash
Омилен спорт
фудбал

Контакт

Скајп
theZtefan

Потпис

It's the end of the world, let's get retarded!

Трофеи

 1. 25

  Модератор

  Трофеј доделен само на модератори
 2. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 3. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 4. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 5. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 6. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 7. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 8. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 9. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно