• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од PrinsGraphic

 1. P

  Intel vs AMD

  Годинава ќе биде Zen4 или наредната оти не е дека морам утре да го земам конф. Ако имам повеќе опции по 3 месеци би почекал, сепак не е ова нешто за кратка употреба во план сум да го користам сигурно едно 3/4 години. сепак фала ви на одговорите
 2. P

  Intel vs AMD

  Ми треба мала помош околу определба на кој процесор да го земам дали AMD или Intel. Работата што би ја вршел на компјутерот ми е за веб дизајн и можи некое видео монтирање, минимална 3Д работа и се разбира за некогаш опуштање на гејминг ама не е примарно да ми вади некој си прејаки резултати...
 3. P

  Tehnika.mk - нов огласник за технологија

  Една забелешка од страна на Корисничко Искуство. Кога ќе стегниме на види профил, за профилот фалат некои информаци. Знаеме дека сега се повеќе се фокусираме на купување/продавање на онлајн посебно со моменталната ситуација. Со тоа што повеќе се користи онлајн продажвата се зголемува и можноста...
 4. P

  Website Down

  Здраво, Имам проблем со тоа што страната ми падна да кажам од нигде никаде. Додавав слики и беше се во ред, кога пробав да рефреширам за да видам како изгледаат ми покажа ерорс. Ова го напоменувам од причина што не менував ништо во код па да зафркнав нешто таму да речам, само во Медиа работев...
 5. P

  Начин за наплата

  Здраво, Имам прашање во врска со систем за наплата на WordPress. Сајтот ќе има своја веб продавница, но на страната ќе има додатно уште една функција за наплаќање што не е во продавницата. Функцијата е регистрација на тим. Е сега мене ми е думањето дали може на некои од овие начини да се...
 6. P

  Креирање на e-shop

  Проектот е за на интернационално ниво. Во смисла ќе се продава и во странство и во држава.
 7. P

  Креирање на e-shop

  Ти благодарам многу. Некој работи ми ги разјасни, сепак ќе продолжам да истражувам. Доколку некој е желен додатно да напише негово објаснување слободно :D
 8. P

  Креирање на e-shop

  Продавница каде што би се продавала облека. плаќањето се врши во самиот сајт. Во главно е тоа. Пример за некој си search bar дали имало некој си посебни плугини. За статистика, за дали има колична колку има количина. можеби се глупи прашањава ама јбг. :D
 9. P

  Web Design SEDC Academy Student

  Web Design SEDC Academy Student
 10. P

  Креирање на e-shop

  Здраво Ми треба една груба слика на како функционира WooCommerce во врска со правење на е-продавница каде што ќе може да се плаќа на самата веб страна. Дали ми требаат некои си премиум плугини или може да се направи со бесплатни? Како би ги заштитил купувачите нивните лични податоци при напад...
 11. P

  Пробем со Media Querys

  Тенкс. Нов сум со SCSS и не мислев дека ако не е исто селектирано дека нема да работи. РЕШЕНО!
 12. P

  Пробем со Media Querys

  Здраво , Имам проблем со media querys кога сум во inspet elemnt го покажува ама како disabled и не го применува стило, ама кога ќе го disable главното proprety тогаш го аплицира media query. Барав на нет ама ништо не ми помогна, пробав триста начини ама пак не сака Еве screenshot од devtools...
 13. P

  Курс за Веб Дизајн

  Ne samo na black friday tuku konstantno ima nekoj za 10$ jas imam takov zemeno za web i sum mnogu zadovolen barem dosega Be a Better Web Designer & Developer (23 Hands-On Projects) jas ovaj go imam zemeno plus imas i kodiranje vo kursov so ce ti pomogni mnogu
 14. P

  Факултет за веб дизајн

  A barav niz forumive barav fakulteti i nemozam nisto da najdam samo za to i ne mi e problem dali ce go napram samo vizuelnio web ili zaedno i kodo i site drugi raboti so oda so to. Imam pocnato sam da ucam kodiranje. Taka da ako mozi nekoj da mi pogoni na koj fakultet ima dali samo web dizajn...
 15. P

  Курс за Веб Дизајн

  udemy.com ефтини онлине курсеви што можеш нешто да научиш
На врв Дно