• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од gego

 1. gego

  Аплицирање на амбилајт на регуларен ТВ

  Каков ибеј. Манекс на пластичарска е бољи за секаков вид осветлување
 2. gego

  Predlozi sto da smenam i dali e solidna za gejming

  Освен замена на матична со некоја Б550 или мин.Б450 ради иден апгрејд на процесор не глеам друго што би мењал. Можеби некој монитор, за бољи фрејмрејт!?
 3. gego

  Проценка CPU, Motherboard & 8GB DDR3 RAM во комплет

  Проценка! е темата. CPU, Motherboard & 8GB DDR3 RAM во комплет! е насловот. КОМПЛЕТ има во насловот. И сеа ти наместо проценка го прашуваш дали продава еден дел од комплетот!? Сеа јас ко тебе...а правосмукалка за поправање имаш? Така не му помагаш на членот.
 4. gego

  Мобилари во Македонија - искуства и мислења

  За сервисирање во гарантен рок кај нив го носиш, така да тоа ливче на нив им е валидно. Друго е коа ти викаат дуќаниве: оди на сервис во Промо, во Дата, во Леов...да, тогаш мора и фискална...за жал...а фискалната избледела...
 5. gego

  Red Dead Redemption 2

  За синглплеер кој трае, колку, саат-два!? Ова е пред се пвп и ко-оп игра па сеа за мултиплеер како ќе се игра? На пиратски сервери, каде те пинга кој како сака? Фино е барем што може како демо да се изигра синглплеерот чисто да видиш дал ти фаќа око за да ја купиш или не.
 6. gego

  Мобилари во Македонија - искуства и мислења

  Со големо АКО. Иначе по дифолт не даваат, затоа се поевтини (ваљда затоа), ама гаранција даваат, уредно одштампана со датум, сериски на производот...конкретно зборам за Мобеликс.
 7. gego

  Сервис за дијагностика/ поправка на компјутер

  Зоте? Врти им на тф и прашај, мене не ми земаа пари.
 8. gego

  Vivaldi Browser v2

  На мобилниот, од Опера се префрлив (не скроз) на Вивалди, Операта престана, или шо знам шо се измести, престана да ми памти усер и пасворд на меилот. Ја користам на ПЦ, таму нема проблем. Вивалди во некои сегменти е подобар, некад знае да се укочи при скролање, па со отварање нов таб се...
 9. gego

  Зоте Брос

  Зоте цар, спојува практично со корисно, мултитаскинг 24/7. Така го проценив ликот од 3-4 видувања. Еднаш, меѓу другото, купив адаптер за лаптоп, ми дава тоа фискалната и му викам гаранција нешо има? Има не се секирај. Викам: ако има нешо не дај боже со фискалнава да дојдам? Вика: не бе каква...
 10. gego

  Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

  Збориме за продавачот, а не за производителот. Графичките во цел свет ги бараа, не само тука. Ракавици и дез.средства исто. Лаптопите глеам по другиве земји не се поскапени, значи нема нагла побарувачка и недостаток па да се зголеми цената од страна на производителот. А камерите...сироти...
 11. gego

  Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

  Нема оправдување за поскапување на техниката, небаре производителот е затечен и неможе да ја следи побарувачката. Не се ова компири па не се погодил родот. Набавените уреди се платени по некоја цена и се продава по цена која ја израчунал продавачот. Тука спаѓа и ќарот, а кој во овој случај е...
 12. gego

  XboX Series X

  Можеби да, а можеби не. Повеќе би рекол да, е сеа можеби покасно ќе ги лансираат за ПС. Ама рака на срце, да не заборавиме, и Сонини ексклузиви се крчкаат за на ПЦ, додуша постари, ама се ексклузиви и важно ќе ги има.
 13. gego

  Телекабел оптички пакети

  Сеа проверив без рутер, директ на ПЦ добива интернет. Изгледа, полека, полека им ескалирал проблемот, го детектирале и одклониле.
 14. gego

  Продажба на E-bay

  Опција има...преку роднина, пријател во странство.
 15. gego

  Playstation 5

  Све се тоа комбинации кој го прават домаќини. Западот тоа, двајца, тројца јок. Во секој случај намерата ми беше некој реален просек да извадам. Комбинации и помали цени се разбира дека ќе има. Еве од ракав ќе намалам, колку? 200€ ? Пак е околу 1000че за три години. ПЦ или Иксбокс за 1000че дали...
На врв Дно