• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од evnevn

 1. E

  C program pomos

  na sekoe posebno edno vrz drugo ili ? printf(....... printf(....... prinf(....... ? ama kako da pisam vnatre (.......... ) so c-vo nisto ne mi odi...
 2. E

  C program pomos

  ah dodeka ne sednam so nekoj da mi objasni nisto od ova....ova deka mi e za zadacive utre... veruvaj nisto ne mi e jasno pisuvam sve toa i se nerviram....
 3. E

  C program pomos

  nemozam da se snajdam...
 4. E

  C program pomos

  1 ден = 24 часа 1 час = 60 минути 1 минута = 60 секунди ova go ima na kjosot od zadacata i treba da iskoci ovaka dole pisuva Пример излез 8723 sekundi se 2 casovi, 25 minuti i 23 sekundi
 5. E

  C program pomos

  ok vazi
 6. E

  C program pomos

  nikad ne sum se sretnal so ova C programov dodeka se uhodam treba vreme deka za utre treba da se reseni ja probav nesto da sredam ali ne vadi nisto dali poima nemam 4ta glupa sum
 7. E

  C program pomos

  jas probav nesto ama eve ke vi pratam sto napisav jas Да се напише програма коjа за прочитан знак од стандарден влез, ќе го отпечати на екран неговиот ASCII код, како и знаците лево и десно од него во табелата на ASCII знаци. Вашето решение: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 #include...
 8. E

  C program pomos

  ve molam ako moze da mi pomognete so C programot imam 5 zadaci sto treba da gi resam do utre ... a neznam... ve molam za pomos Да се напише програма коjа за даден цел броj секунди коj се чита од стандарден влез, ке ги отпечати на екран соодветните вредности во часови, минути и секунди.
На врв Дно