• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Wordpress англиски -> макеоднски

  • Ја почнал/а темата
  • #1

andrejmk

Intern
26 април 2010
5
0
Дали постои опција сајт кој има веќе инсталирана и подесена англиска верзија на Wordpress, да биде конвертиран на македонски?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

andrejmk

Intern
26 април 2010
5
0
Побитно е содржината, на пример во архивата да не ми стојат месеците на англиски: February 2013 или Posted in Uncategorized. Знам дека ова може и со едитирање на кодот да се реши, но претпоставувам дека е полесно со локализирана верзија на Wordpress.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно