1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел оптички пакети

Дискусија во форумот 'Телекабел' започната од pipelin, 4 Јуни 2018.

 1. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,721
  1,186
  16 Јуни 2010
  Машко
  Не бе нема услови за оптичкиот, одделен е пакетот од кабелската.
   
 2. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  428
  601
  3 Јануари 2019
  Машко
  900 вкпно, ама 600 денари претплата + 300 денари рата за приклучок (која треба да ја плаќам уште овој месец). Телевизија немам, а не ни ми инсталираа приклучок за ТВ.

  Едит: За кабловскиот интернет треба да имаш и ТВ од кај нив. За оптика не мора.
   
  На boksata му/ѝ се допаѓа ова.
 3. greenline

  greenline
  Intern

  102
  24
  19 Мај 2012
  Машко
  Да прашам некој знае ли дали имаат модем со рутер заедно во еден уред?
   
 4. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,091
  976
  4 Февруари 2014
  Машко
  На 1 гбпс пакетот сигурно има, за другите не знам.
   
 5. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,650
  1,908
  25 Март 2013
  Машко
  Даваат и за другите тарифи, пример 20/20, но можно е да немаат или да кажат дека немаат
   
 6. greenline

  greenline
  Intern

  102
  24
  19 Мај 2012
  Машко
 7. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  подалеку од ТЕЛЕКАБЕЛ, порано ги фалевме сега се катастрофа, на 3 локации имам исто како да неам нет, ги менувам во најскоро време, оваа недела 3 пат пола скопје или нема нет или има со 3000 мс пинг
   
  Mr.Jack, Vlecka, TATA_MATA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,410
  11,634
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Оваа недела се катастрофа (кабловски), минута има нормален интернет, 10 минути нема, 20 минути има ама како да нема (побавно од dial-up).

  Сигурно би можел да нацртам синусоида ако се потрудам, ама чуму.

  Не се ни обидувам да им се јавам, место тоа наоѓам да правам нешто попаметно без интернет.

  Во ова време (попладне) се најголемите проблеми, изгледа пак го наполниле капацитетот и луѓе кога се враќаат од работа го загушуваат. Така беше порано, долго време.
   
  На gamon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  548
  340
  28 ноември 2014
  Машко
  СО ЕДЕН ЗБОР КАТАСТРОФА!!!!!!! Телекабел... никогаш повеќе!
  Недела ипол се зафркавам со нивниот интернет, ужас!
  Па и техничка поддршка не се јавуе...
   
 10. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  се јавив 2 сати упорно звонев, се јави оператор и побарав име, Биљана Турунџиева, прашав дали се снима, ми потврди и ја замолив снимката да ја достави до одговорните. За 5мин и објаснив дека 10 дена се катастрофа и дека нема нет па ги псуев 10 мин ( главните и газдата не операторката) и пак побарав да ја дострави снимката и се извинив и толку.
   
  На mkd, DonFrozex, olikomerc и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  Псовки во Скопје не се важат, треба во Штип да дојдеш за да се фати псовката. :D
   
  На Rukfash и gamon им се допаѓа ова.
 12. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,476
  1,090
  8 Декември 2009
  У сред Angels.
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  Е за тоа треба да имаш „бaaлс“. :)
   
 14. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,206
  785
  8 Мај 2010
  Машко
  А нејзе па пичката ја заболе, не е од татко и фирмата. Нема ни да пријави, ќе си отвори работа само.


  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  goranzoran, Gaston и на krema им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^ Мн. вистинито. :)
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  529
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Абе македонска работа, само да се јадат слатки. А забрават дека договор е необврзувачки. Ја го ја, крај на месецо е, одеш там одјавеш се и готово. Ама морало лаина да се изедат...
   
 17. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  ok sherlock
   
  На Sukhoi и barneymk им се допаѓа ова.
 18. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,362
  7,343
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ама важно сметката ќе си ја платиш нели. Тие 10 дена што немало ни нет ни ТВ јебига, наши сме си.
   
 19. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  529
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Незнам за вас у Скопје како е. Кај нас у Штип секогаш реагирале на секоја поплака. 15 години сум на телекабел и неам озбилна замерка. Ни за кабелскио ни за оптичкио интернет.
   
 20. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  156
  138
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Јас ставив оптика уште третиот ден немав интернет и обавезно пакет лос имам. Не сум задоволен ич.

  Испратено од тенекија
   
 21. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема потреба од ранење со лаина!
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
  Се оправи кај тебе, или уште е за нигде...?
   
 23. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,410
  11,634
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Се оправи освен еднаш минатата недела кога пак тргна да забегува, ама кратко траеше и не дојде до целосен застој.
   
 24. NoControl

  NoControl
  Intern

  1
  0
  12 Декември 2019
  Изгледа дека кој ќе фати работа со телекабел ќе си го добие поштено o_O
   
 25. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  828
  772
  27 Април 2010
  Машко
  Фурните кои треба да ги изеде телекабел за да речат дека имаат оптика се многу...али сепак добро е што немаат договор никаков па можеш да тестираш и да видиш што нудат...тоа им е една од најдобрите работи кои ги тера лугето да ги пробаат.
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...