• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Официјален став на IT.com.mk за неколку теми

Статус
Затворена за нови мислења.

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.947
www.iwmnetwork.com
По вечерашнава жестока дискусија (темата е затворена од причина што и двете страни си произнесоа мислења и доста беа препукувања), чувствувам потреба дека некои работи треба да бидат разјаснети на членовите на IT.com.mk и неговите посетители.

Најпрвин, би сакал да кажам дека администраторите/модераторите на овој форум имаат тешка задача да го контролираат форумoт и истовремено да го истакнуваат своето сопствено мислење како обичен член... ова би значело дека секој од админите/модераторите мора да игра двојна улога, и тоа и го прави. Никој администратор/модератор досега нема избришано тема или превземено било што од причина што некој член не се согласувал со неговото сопствено мислење. (Доколку мислите дека има таков случај, Ве молам пријавете го тоа на администраторите.)

Понатаму би сакал да истакнам дека IT.com.mk нема ништо против македонскиот форум за хардвер - Hardware.com.mk, и дека темата иаку е иницирана од администратор, во неа е изразено неговото лично мислење а не официјалното мислење на IT.com.mk. Доколку некои од членовите или администраторите на Hardware.com.mk ја имаат погрешно разберено намерата, IT.com.mk упатува извинување до Hardware.com.mk и апелира да запрат сите расправии помеѓу двете страни и истовремено истакнува дека со цел подобрување на македонската ИТ сцена и веб, потребни се соработки помеѓу вакви проекти а не расправии.

Исто така би сакал и да појаснам дека иаку IT.com.mk поддржува рекламирање на други компании на овој форум (за подетални информации контактирајте со некој од администраторите или преку контакт формата на форумот), сепак гарантираме дека нема да го ризикуваме квалитетот на форумот за остварување на профит - ова е ветување!

Се надевам дека во иднина сите заедно ќе работиме на подобрување на квалитетот на овој форум и нема да потпаѓаме под влијание на некои членови кои се тука само за да иницираат кавги.

Поздрав :bye1:,
Дамјан Арсовски
Администратор
www.IT.com.mk

П.С. Сеуште стојам позади тоа што напишав во таа тема, но како лично мислење. Ова официјално мислење го истакнуваме колку да разрешиме некои мисли на некои членови дека имаме нешто против или слично.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Да се произјаснам и јас, како учесник во "жестоката дебата" каде што особено го претера еден член - vladomkd.
Обвинети сме како иницијатори на расправијата. Сметам дека тоа е погрешно, бидејќи нема ништо лошо во тоа членовите на форумот да се известат какво е мислењето за овој форум на други форуми.
Спорниот член nakurov стана член на тој форум, и во тоа нема ше да има ништо спорно, доколку не започнеше и таму тема за нашиот форум. Со оглед дека администрацијата на тој форум не стори ништо за да се спречат неговите постови и дискусија по истите, најчесто со навредлива содржина за нашиот форум, следеше реакција од наша страна, што е сосема природно и нормално.
Еден наш член и таму се фати во расправија, па истиот дури и го поистоветија со мене, мислејќи дека јас сум тој.
Нема да пренесувам цитати од hardware.com.mk, туку ќе ве упатам на темата во која се плука по нашиот форум, па кој го интересира нека погледне таму и пресуди.
www.hardware.com.mk>forum>Novosti opshto>Off topic cafe>aktuelno.
Поздрав до сите, и се надевам дека вакви расправии повеќе нема да се случат. Едноставно, да ги баталиме сите кои доаѓаат тука за расправија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.670
Мислења
889.394
Членови
31.512
Огласи
36
Најнов член
sekuloskip
На врв Дно