• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Надувани цени на графичките заради mining

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,277
5,790
Мелмак
Јас само знам дека коа ќе се почне да се копа на монитори ќе биде дефинитивно очигледно дека е фарса ова криптото.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,243
16,526
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
А со смрдливи чорапи кога ќе почне да се копа?
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
145
233
Туку што правиме кога наеднаш во продавниците „ќе дојде роба“? :D
Ништо, ќе се надеваш дека ќе цркне за време на гаранциски период. Пред околу месец дена, еден пријател си купи "нова" 2070ka од анхоч за некоа сума околу 1000 еу , му цркна после 3 дена користење. Ама го сожалија и му ја заменија со 6700xt.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,957
4,227
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Aj тоа огласите лесно се читаат меѓу редови... Туку што правиме кога наеднаш во продавниците „ќе дојде роба“? :D


Кај картичкиве нема во фирмверот некој параметар како работни часови? ;)
Убаво ќе мириснеш кога ќе ја отвориш и ако не се осеќа оној мирисот на нов хардвер значи копана е :)
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,370
3,620
Битола
Убаво ќе мириснеш кога ќе ја отвориш и ако не се осеќа оној мирисот на нов хардвер значи копана е :)
inb4 си порачале парфем за „нов хардвер“ мирис од алиекспрес па прскаат во секоја кутија.
 
Последна промена:

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,289
2,910
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Можам да кажам дека во моментов сум способен да ја купам сета залиха на графички картици што ја има Анхоч.
 

bl00dpad

Intern
8 септември 2020
10
5
немаат за лек графички аи на телефон викаат не знаат кога ке имаат срамота за нив
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,370
3,620
Битола
Истото ко Лајнос и јас ќе му го направам кога ќе му дојде ден за продавање. Доказ дека си гејмер: победи ме во Кантер или Дота и ти ја шиткам.
 
Последна промена:

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,147
1,773
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10

Sancho Sanchez

Gaining Experience
12 октомври 2016
223
217
И јас сум на светла тема.

Иначе јас не мислам дека има било каква позадинска игра. Just Elon being Elon.
Јок, ни приближно, пробај пак.

Hint: И Бил Гејтс беше на почетокот малку по-позитивно настроен према криптото (дури знаше да наброи некои од предностите), ама за брзо време ја смени песната и оттогаш е само коцкање, перење пари, тероризам, дрн дрн дрн.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,957
4,227
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
А вие знаете за теоријата дека Елон Маск е уствари Сатоши Накамото? Ех, така можеме до недоглед :D
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
145
233
Истото ко Лајнос и јас ќе му го направам кога ќе му дојде ден за продавање. Доказ дека си гејмер: победи ме во Кантер или Дота и ти ја шиткам.
Јас па би го натерал во Doom 2016 првото ниво на ultra nightmare да го заврши во 1 обид :ROFLMAO: . А ако стој како некој ептен шарлатан, на Cuphead ќе го натерам некој од по шашавите bossови да реши. Дота и кантер има puncher's chance ако кикснам нешто :ROFLMAO: а и сигурно ги има чепнато некогаш.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,702
9,036
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Јас па би го натерал во Doom 2016 првото ниво на ultra nightmare да го заврши во 1 обид :ROFLMAO: . А ако стој како некој ептен шарлатан, на Cuphead ќе го натерам некој од по шашавите bossови да реши. Дота и кантер има puncher's chance ако кикснам нешто :ROFLMAO: а и сигурно ги има чепнато некогаш.
MHW Solo Fatalis.

View: https://www.youtube.com/watch?v=TLb1s0rZiqo


Не умирај 10 минути во рингот, честито гејмер си.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,433
4,589
Нека го помине главниот со еден жетон, па ке правиме муабет

Sent from my Samsung S20 FE
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,511
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно