1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Локални онлајн радио страници на веб?

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од Toni100jkovski, 9 Август 2013.

 1. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
  Дали некој знае како можам да направам страна (page) на wordpress со локални онлајн радио станици?

  Благодарам....
   
 2. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Сè можеш да направиш со WordPress, само зависи како сакаш да го изведиш тоа. :)
   
 3. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
  Би сакал да ставам страна каде ќе има листа со македонските радио станици, пример како што има на radiomk.com, tunein.com...
  Значи да биде дел од мојата страница, да не води линкот на друи страни....
   
 4. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко

  Ништо комплицирано. Најобичен WordPress сајт со некој плагин за аудио плеер, му додаваш на плеерот линк до адресата на радиото (.ogg или во кој и формат да е) и тоа е тоа.
   
 5. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
  Аха, баш ќе пробам вечерва да видам дали нешто ќе направам :)...
  Да не имаш некоја препорака за плагин или да си изберам јас? :)
  Благодарам...
   
 6. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Избери си кој најмногу ти одговара, ги има доста и скоро сите се различни.
   
 7. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
  Бидна и тоа.... ги средив... еве линк.. http://turlitava.com/radio/ мене ми се допаѓаат многу, баш како што сакав... но не се со плагин туку рацно ги местев...
  kuzman0v фала многу... сето тоа беше со твоја помош...
  Поздрав!
   
Слични теми
 1. bingo
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,690
 2. HijackHacker
  Одговори:
  70
  Прегледи:
  11,599
 3. ConfusioN
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,556
 4. vukasin
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,304
 5. Cika
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,431
Вчитување...

Сподели

Вчитување...