• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Локални онлајн радио страници на веб?

• Ја почнал/а темата
11 април 2012
28
0
Скопје
Дали некој знае како можам да направам страна (page) на wordpress со локални онлајн радио станици?

Благодарам....

• Ја почнал/а темата
11 април 2012
28
0
Скопје
Сè можеш да направиш со WordPress, само зависи како сакаш да го изведиш тоа. :)
Би сакал да ставам страна каде ќе има листа со македонските радио станици, пример како што има на radiomk.com, tunein.com...
Значи да биде дел од мојата страница, да не води линкот на друи страни....

kuzman0v

Gaining Experience
14 декември 2008
598
74
Скопје
Би сакал да ставам страна каде ќе има листа со македонските радио станици, пример како што има на radiomk.com, tunein.com...
Значи да биде дел од мојата страница, да не води линкот на друи страни....

Ништо комплицирано. Најобичен WordPress сајт со некој плагин за аудио плеер, му додаваш на плеерот линк до адресата на радиото (.ogg или во кој и формат да е) и тоа е тоа.

• Ја почнал/а темата
11 април 2012
28
0
Скопје
Ништо комплицирано. Најобичен WordPress сајт со некој плагин за аудио плеер, му додаваш на плеерот линк до адресата на радиото (.ogg или во кој и формат да е) и тоа е тоа.
Аха, баш ќе пробам вечерва да видам дали нешто ќе направам :)...
Да не имаш некоја препорака за плагин или да си изберам јас? :)
Благодарам...

• Ја почнал/а темата
11 април 2012
28
0
Скопје
Избери си кој најмногу ти одговара, ги има доста и скоро сите се различни.
Бидна и тоа.... ги средив... еве линк.. http://turlitava.com/radio/ мене ми се допаѓаат многу, баш како што сакав... но не се со плагин туку рацно ги местев...
kuzman0v фала многу... сето тоа беше со твоја помош...
Поздрав!

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,001
Мислења
854,472
Членови
29,633
Најнов член
goran.cvetanoski