1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Какви гејмери сте?

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од sini6a, 7 Февруари 2010.

 1. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,446
  12,610
  2 Август 2012
  Машко
  Постои некој на форумов што игра Microsoft Flight Simulator X??
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AniMagus

  AniMagus
  Intern

  3
  7
  26 Февруари 2015
  Женско
  Претежно offline gamer сум.
  Имам играно на скоро сите конзоли, а последниве години фурам на PC и 3DS. Здравје, ќе дојдат на ред некогаш и PS4 и Xbone. :)
  Обожувам да играм RPG, open-world, indie, авантуристички, puzzles, FPS, ритмички игрици... море сега кога ќе размислам сите жанрови. :D
  Меѓу најомилени игри/серијали: Final Fantasy X, Assassin's Creed 2, Persona 3, Mass Effect 2, Red Dead Redemption, Tomb Raider, Legend of Zelda, Ori and the Blind Forest...

  Периодов ми се многу интересни graphic adventure игрите (Walking Dead, Game of Thrones, Life is Strange...).
   
  На theMAD и Ficiani им се допаѓа ова.
 3. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Јас сум најак на свет, обие нубовите од ggtv.mk можат чираци да ми бидат
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,516
  14 Мај 2008
  Машко
  Final Fantasy X и Assassins Creed 2 во иста реченица.......
   
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,091
  6,112
  21 Јануари 2009
  Да, оштетена е Assasins...
   
 6. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  sekoj so svoj vkust bate :D
   
 7. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  Гејмер без осет :D Нај Dota 2 и Space engineers.
   
  На theMAD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,516
  14 Мај 2008
  Машко
  Со цел памет браните игра направена од Убијсесофт?
   
  На VaneStoilov му/ѝ се допаѓа ова.
 9. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  sto i fali na AC2, best AC ever :D se sekjavam edvaj docekav krak za nea, duri vo 2010 :D ne zafrknaa Ubi gadno so nivniot DRm :D

  edvaj cekam da se vratam malku na D2 posle 4 meseci :D ama lagano, casual, ne hardcore kako porano :D
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 10. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,103
  662
  2 Мај 2011
 11. g0ck0

  g0ck0
  Intern

  9
  3
  20 Јануари 2015
  Машко
 12. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Ја сум голем фан на Hitman една од најомилените игри некогаш, сега ке испага и Hitman 6 :)

  А од постарите игри Will Rock многу ја плескав и до ден денеска е една од поинтересните и подолги игри :)
   
 13. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  700
  1,244
  5 Јануари 2012
  Дота2 у low priority :oh::oh::oh::oh:
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Astro

  Astro
  Guru

  6,174
  8,563
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Барам доброволци да свртиме една партија Civilization во VPN.
   
 15. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,189
  3,542
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Латентен....
   
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Кога играм Дота 2 - НЕРВОЗЕН !
   
  На theMAD и STEFF им се допаѓа ова.
 17. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  326
  395
  18 ноември 2013
  Машко
  Руси и турци да претпоставам хахахаха :D
   
 18. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  понекогаш и филипинци...
   
  На Enis-Phantom му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  326
  395
  18 ноември 2013
  Машко
  Fu..Ing dota logic :D
   
  На Nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 20. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  Turci - best players out there :D
   
  На Nightingale и Enis-Phantom им се допаѓа ова.
 21. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  значи страшно, во ова 3К MMR како во хроно се осеќам, неможам да избегам од вакви дечина o_O
   
 22. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  326
  395
  18 ноември 2013
  Машко
  Е тоа е за жал али тоа ја прави дота повеќе нервози, ќе немаш нервози, единствено ако имаш свој тим па да не се замараш за твоите колеги соиграчи
   
 23. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,224
  1,658
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Тогаш собери тим и играј со друштво ... тоа е тоа ДОТА е игра која зависи од секој играч (сите 5) едниот да испадне тотал нуб и ГГ.
   
  На Nightingale и STEFF им се допаѓа ова.
 24. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
 25. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  326
  395
  18 ноември 2013
  Машко
  се молиме на добар теам зимаме баунти рунот и шибаме :D hhh
   
  На Nightingale и STEFF им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...