1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како Wireles-от од лаптоп да го направам да зрачи сигнал (нет) и да работи како рутер?

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од djfacemk, 4 Февруари 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. djfacemk

  djfacemk
  Intern

  8
  0
  26 Јануари 2009
  imam acer 5520 model dali moze wirelesot da se preprave da rutira da zrace net a adsl modemot mi e vrzan na mrezata ?
   
 2. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  956
  519
  14 Јануари 2009
  wless- ot na laptop e priemnik za signalite so gi zraci wless ruterot,kolku so znam nema opcija da se prenameni vo ruter ne e vozmozno.
   
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  287
  18 Мај 2007
 4. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,995
  505
  14 Април 2007
  Машко
  На виста при креирање имаш опција за таква конекција
  [​IMG]

  и после доколку ти се конектираш и други ке ја гледаат
  [​IMG]
   
  На Devojkata му/ѝ се допаѓа ова.
 5. loris

  loris
  Intern

  626
  49
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер
  Истото го има и под XP, треба да се направи ad-hoc мрежа, како што кажа погоре MetalGear.
   
 6. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  956
  519
  14 Јануари 2009
  E сепак можело:D
   
 7. djfacemk

  djfacemk
  Intern

  8
  0
  26 Јануари 2009
 8. iphone_bt

  iphone_bt
  Intern

  22
  0
  5 Декември 2009
 9. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Може ја иам така напраено ама боље ти е со рутер зш ова adhoc мрежата можеш да ја користиш само на компјутери нема да можеш на мобилен + шо ке ти се губи сигналот од време на време.. и ке вика no gateway reply..:skuter:
   
 10. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  @iphone_bt и Cika55,
  Темава е 10 месеци стара :D
  Поздрав!
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...