• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

wheel

 1. RoninMK

  Продадено Logitech Formula GP Racing Wheel

  Има еден комшија еден волан Logitech Formula GP Racing Wheel што така му стои па да провериме колку вреди и голема е веројатноста дека ќе се продава. Се на се е употребен неколку пати, слики во прилог...
 2. -Ata-

  Проблем MOMO Racing Wheel на F1 2018 [решено]

  Сакав да го искористам стариот волан МОМО на формула 1 2018, кој притоа си работи најнормално на сите предходни верзии. Наидов на проблем со поддршка, играта воопшто не го препознава уредот и со пребарување наидов на листа каде што недостасува овој модел, а решение никаде. Со оглед на тоа дека...
На врв Дно