• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

вентилатор

 1. The Geek Boy

  Компресори за чистење на компјутер

  Епаа, можеби има вакви теми веќе али ајде. Неодамна компјутерот почна да ми прави чудни звуци при пуштање, а сумљам у предните вентилатори. Последна пат кога го носев на сервис од кај што го земав ми рекоа никако со усисивач бидејки тоа создавало статички електрицитет. Така и најверојатно ми се...
 2. comakot

  Сплитер за вентилатори

  Негде во македонија да се наоѓа сплитери за вентилатори, нешто како на сликава да не чекам месец дур да стигни од интернет
 3. NenadBMW

  Туторијал Менување кулер на напојување - видео (Gigabyte Hercules)

  Вчера прашував како да си го избришам профилот ама штом неможе идам во обратен правец еве одлучив да го споделам видеово. Не сум бил нешто активен на форумов ама еве кога сум член да споделам како заменив вентилатор на напојување. Не е нешто комплициран процес ама ако има некој што сака да...
 4. gokica

  Линк за вентилатор Thermalright TY-140?

  Се извинувам но немам време да читам на нет па да се обратам до поупатените. На ибеј и на алиекспрес не можам да најдам Thermalright TY-140. Ако може помош од кое друго место може да се нарача а по можност и цената да е прифатлива т.е. да не биде некоја глупостиња од 40 евра цена. Најдов како...
На врв Дно