• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сплитер за вентилатори

  • Ја почнал/а темата
  • #1

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
192
Негде во македонија да се наоѓа сплитери за вентилатори, нешто како на сликава да не чекам месец дур да стигни од интернет
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,575
4,276
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Јас барав и не најдов, па си нарачав од Алиекспрес...
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,575
4,276
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Кај мене што пробав кратко функционираше, е сега сигурно зависи од комбинација матична/напојување.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
192
Max e mislam 12V od edno za ventilator na maticna pa ako imas na pr. od 1300 vrtezi ventilator ke tera, ama ako imas od 2000+ onakov ke ti treba so e so sata ili molex kontroler, inace nema nigde vo mk so e malce sramota nedaj boze na nekoj da mu se rasipe vodenoto ladenje neznam kabelce kaj ke barat si poracav od aliexpress kabelce vakvo i edno vakvo da se najdi ako zemam kukiste so podzava poveke od 5 ventilatori
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,241
1,229
Скопје
Max e mislam 12V od edno za ventilator na maticna pa ako imas na pr. od 1300 vrtezi ventilator ke tera, ama ako imas od 2000+ onakov ke ti treba so e so sata ili molex kontroler, inace nema nigde vo mk so e malce sramota nedaj boze na nekoj da mu se rasipe vodenoto ladenje neznam kabelce kaj ke barat si poracav od aliexpress kabelce vakvo i edno vakvo da se najdi ako zemam kukiste so podzava poveke od 5 ventilatori
не смее да е повеќе од 12V :) ампеража (струја) е друга работа колку може да трпи матичната ..

инаку имам со таков Y сплитер терано на старата конфигурација без проблем две 12 ки, тогаш мислам од Quiet PC дека нарачав, не беше скапо ко што памтап, и релативно брза испорака од UK
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,218
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно