Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

thinkpad

 1. Нов нестартуван ThinkPad T14s Gen 3 лаптоп

  Нов нестартуван ThinkPad T14s Gen 3 лаптоп

  Lenovo ThinkPad T14s Gen 3 Екран: 14" WUXGA 1920x1200 IPS 400nits 100% sRGB Процесор: AMD Ryzen 5 PRO 6650U 6C/12T 2.9GHz up to 4.5GHz 19MB Cache Графичка: интегрирана AMD Radeon 660M РАМ: 32GB LPDDR5 6400MHz Quad Channel ССД Диск: 512GB M.2 NVMe PCIe 4.0 Samsung Камера: 1080P FHD IR hybrid...
 2. Lenovo ThinkPad T470s

  Lenovo ThinkPad T470s

  Processor 1x 7th Generation Intel® Core™ i7-7500U Processor(Core i7-7500U) Memory 2x 8GB DDR4-2133 Hard Drive 1x 512PCIeNVMeOPAL Wireless Network 1x Intel® Wireless-AC 8265 2x2 AC; EM7445 LTE-A; Bluetooth® 4.1 Ports 1x WWAN SIM; 1 Powered USB 3.0; CS13 Docking; 1 USB 3.1(Type C); 2 USB 3.0...
 3. Нема Слика

  Продавам Lenovo Thinkpad e470

  Продавам Lenovo Thinkpad e470 7200u 1080p IPS екран 16gb ram 250 GB ssd win 11 pro лиценца врзана за истиот.
 4. Miki98

  Thinkpad најдобр лаптоп за користење и останато и инсталирање Mac os

  Здраво Ја отварам темата за лаптопи thinkpad дали старите генерации подржуваат uefi ? Сакам да инсталирам mac os и Windows dual boot или на два диска на различно место,дали некој досега имал mac os на лаптопот со windows? Денешните лаптопи се уште се подобри,дали има во Македонија за thinkpad...
 5. Томислав

  Купувам полнач Lenovo/ThinkPad, 20V со широко крукче пин

  Купувам полнач за лаптоп, ThinkPad, со конектор како на сликата подоле,20V а може и 60 и 90 ватен. Може и оргинален и заменски (доколку цената е соодветна). Понудете. Доколку знаете каде има инаку, да си купам сам, од маркет, предложете. Сетек и Анхоч немаат проверено.
 6. toshex

  PD USB-C полначи за лаптоп (MacBook, ThinkPad, XPS, ASUS...)

  Бидејќи сум во потрага по добар полнач и бидејќи непроверени и лоши струјни доставувачи може да направат повеќе штета отколку ќар, би сакал да отворам тема кај шо би се споделувале мислења и прашања околу USB полначи за лаптопи (и мобилни) бидејќи веќе натаму конвергира пазарот и во догледна...
 7. M

  Lenovo Thinkpad prodvnici vo skopje

  Koi prodavnici vo skopje prodavaat ThinkPad laptopi osven inet.com.mk / ddstore ? Znam deka se inet zastapnici za lenovo ama tolku mrzlivi luge da ti odgovorat na email za detalna konfiguracija, mi stvori odbivnost da kupam od kaj niv. Istiot laptop go ima na ddstore duri i poeftin ama i oni mi...
 8. l1d0v1c

  Предлог ultrabook до 2000 евра.

  Ај ако може мала помош за да направам избор за ultrabook. Веќе некое време гледам која комбинација да ја направам, дали да нарачам онлајн, дали да тркнам до Грција, дал до Србија, пошто изборот во МК е малце тенок. Освен помош за од каде да купам/нарачам, ако некој веќе користи и е задоволен...
На врв Дно