Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ssd

 1. HP Laptop 14s-fq1032no (5U1F1EA)

  HP Laptop 14s-fq1032no (5U1F1EA)

  Се продава половен, одлично сочуван HP Laptop 14s-fq1032no Бетеријата држи 6-7 часа. HP Laptop 14s-fq1032no (5U1F1EA) AMD Ryzen™ 5 5500U (up to 4.0 GHz max boost clock, 8 MB L3 cache, 6 cores, 12 threads) AMD Radeon™ Graphics 8 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 4 GB) Transfer rates up to 3200 MT/s. 2 x...
 2. Нема Слика

  Купувам 500GB SATA SSD

  Како што пишува на насловот, купувам 500gb SATA SSD Пожелно би било Скопје, пишете ПП : )
 3. Нема Слика

  DDR5 SODIMM 2x8GB + NVMe 512GB + NVMe 1TB

  DDR5 SODIMM 2x8GB 4800 Samsung Извадени од лаптоп за надградба (користени две недели), нека се водат дека немаат гаранција. 2500 денари (двете во комплет) SSD / NVMe M2 INTEL SSDPEKNW512GZL NVMe Gen4 x4, 512GB извадено од лаптоп за надградба (користено две недели), нека се води дека нема...
 4. Нема Слика

  KUPUVAM: Psu,Ssd,Gpu

  -----KUPUVAM--- GPU: AMD Rx 580 (poželno 8gb) ili NVIDIA GTX 1060 6gb SSD: SATA ssd 256gb ili 500gb (samo sata bez m.2) PSU : 600 ili 650w 80+
 5. Нема Слика

  Купувам 480-512GB SATA SSD

  Купувам 480-512GB SATA SSD
 6. comakot

  Мислење за WD Black SN770 ссд

  Како што гласи насловот, го гледам на чичо али ми излезе за 50 фридом долари за 1ТБ, иако пиши дека е PCIe Gen4 викаат дека накај low-end е со брзините (не дека ми менва gen 3 секако имам на матична)
 7. Lexar NM710 500GB SSD M.2 2280 PCIe Gen4x4 NVMe

  Lexar NM710 500GB SSD M.2 2280 PCIe Gen4x4 NVMe

  повеќе на линкот Lexar NM710 500GB SSD M.2 2280 PCIe Gen4x4 NVMe со намалување на цената Апдејт на Цената =1700ден.✓ плус ми има стигнато со него за ладење,стикери heating stick.
 8. ADATA Legend 800 2TB M.2 SSD (PCIe Gen4x4)

  ADATA Legend 800 2TB M.2 SSD (PCIe Gen4x4)

  Продавам 5 x ADATA ССД дискови, дисковите се нови, неотпакувани, имаат 2 терабајти (1.82TB корисни) меморија, работат на PCIe Gen4 и имаат 3 години гаранција. Read/Write на интернет некаде кажува 3500/2800 MB/s, но пуштив CrystalDiskMark и стигна до околу 5000/4400 MB/s (на PCIe Gen4x4 слот, на...
 9. Нема Слика

  4GB DDR4 SO-DIMM и 500+GB SSD

  Понудете рам за лаптоп 4GB, до 500 денари. Ссд сата по договор зависно од ссд то.
 10. Kупувам NVME m.2 enclosure

  Kупувам NVME m.2 enclosure

  Пред да фатам патот до Анхоч или слично, да прашам да не има некој NVME m.2 enclosure за продавање?
 11. Продавам ADATA Legend 800 2TB M.2 SSD

  Продавам ADATA Legend 800 2TB M.2 SSD

  Продама ADATA 2ТБ ссд, тоа што беше на попуст на CU. Неотворен е, планиран за конфигурација ама целата идеја е scrapped па решив да не стои. Цена: 4800 ден.
 12. NVME Patriot P310 960 Gb + NVME Kingston NV2 250 G

  NVME Patriot P310 960 Gb + NVME Kingston NV2 250 G

  Се продаваат наведените дискови, под гаранција (Кингстонот од 25.11.2022 од Ит.ком/Нексио, Патриотот од 12.01.2023 од Жирафа; колку им траат гаранциите појма немам). Дисковите се воопшто неупотребувани како што се гледа од сликите, ги продавам поради тоа што ги заменив со други. Патриот = 4000...
 13. M.2 Kingston NV2 NVMe 250GB

  M.2 Kingston NV2 NVMe 250GB

  Продавам 6 неколку месеци старо M.2 NVMe Kingston 250GB (активно користено половина од тоа време). Купено е од Нексио. 1000 денари
 14. Проценка за Adata SP550 240 Gb

  Проценка за Adata SP550 240 Gb

  Барам проценка за два користени sata SSD-a, Аdata SP550 240GB,
 15. Lexar NM710 500GB SSD M.2 2280 PCIe Gen4x4 NVMe

  Lexar NM710 500GB SSD M.2 2280 PCIe Gen4x4 NVMe

  Здраво ит другари дајте некоја проценка за оваа ссд,нарачано од странство и стои не отворено. ( го нарачав заради стариот лаптопот asus eee pc 1001pxd,но лаптопот нема да достигне таа брзина=на сата2 и има проблем со флерт кабелот,заради тоа) Unboxing & First Impression: Lexar NM710 1TB PCIe...
 16. Нема Слика

  SSD Samsung 980 Pro 500GB

  Продавам ссд диск Samsung 980 Pro 500GB купен од Анхоч користен 2 години во лаптоп како примарен диск, во одлична состојба во оригинално пакување, дискот има запишани одприлика 17TB.
 17. Samsung PM991 256GB - како ново

  Samsung PM991 256GB - како ново

  Извадено од лаптоп, како што се гледа по сликата скоро ново, користено 13 дена вкупно.
 18. Samsung SSD 860 EVO 500GB

  Samsung SSD 860 EVO 500GB

  Купен 28-Дек-2019 од Anhoch, истечена гаранција Повеќе инфо во ПП
 19. Micron 256GB M.2 2280 SSD

  Micron 256GB M.2 2280 SSD

  Се продава SSD-то од наслов: Micron 256GB M.2 2280 NGFF SSD 3D NARD TLC SATA III (MTFDDAV256TBN) Користено, исправно, извадено од HP Elitebook заради надградба. Цена: 1000ден.
 20. R

  Предлози за компоненти

  Здраво до сите. Како нов член, драго ми е што сум дел од форумов. Ве замолувам да ми дадете предлози за следниве компоненти: графичка карта, SSD од 1TB, и монитор. Графичка ми е прв приоритет, а мониторот е последен. Графичка ми е најпотребна бидејќи користам многу стара, и би сакал колку толку...
На врв Дно