• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

router

 1. boban984

  Продавам рутер RT-AX56U

  Купен од SEТ / ASUS Dual Band WiFi 6 (802.11ax) Router RT-AX56U supporting MU-MIMO and OFDMA technology (setec.mk) Под гаранција до 02.03.2023 RT-AX56U|WiFi Routers|ASUS Global Цена: 5000ден
 2. boban984

  Избор на Wi-Fi 6 (802.11ax) рутер

  После 10+ години служба на Linksys WRT54G2, одлучив да го пензионирам и да се модернизирам малку. Немам искуство освен со кажаниот модел од Linksys, кој ме служи одлично повеќе од декада. Сакам да земам асално рутерче што ќе го сетирам и заборавам дека постои (како и претходново), бидејќи...
 3. Winncoot

  Tenda AC6 AC1200 Router

  Продавам малку користен Tenda AC6 Router. Има 4 антени и пробива низ дебели ѕидови и сигналот пристига далеку. Пакувањето доаѓа како што е купен. Цена: 1300ден. Резервирано.
 4. Томислав

  Продадено Xiaomi Mi Router 4A 1200AC GigaVersion

  Се продава Xiaomi Mi Router 4A 1200AC GigaVersion наменет за Глобален пазар, нарачан на 18ти ноември, стигнат некои 30 40 дена подоцна за 30eur. Доваѓа комплет, многу малку користен, за посебна мрежа на паметни уреди, со 1м Cat6 лан кабел и кутијата. Јас сум од Скопје, Центар, кога сакате...
 5. Pej4o

  Xiaomi Mi WiFi Router ALL Firmware (Padavan/OpenWRT)

  Помош,Подршка,Флешување,firmware и др...
 6. Roxas

  Asus VivoBook Интернет проблеми

  Нов лаптоп со Ryzen 5 3500U Vega 8, не сака да се конектира на рутерот што го имам на домашна мрежа. Лаптопот има 802.11ac 2.4 GHz wi-fi карта. Рутерот е: 300M Wireless N Router Model No. TL-WR841N / TL-WR841ND Firmware Version: 3.12.5 Build 100929 Rel.57776n Hardware Version: WR841N v6/v7 00000000
 7. Roxas

  RJ45 на продужни кабли

  Дали некој има поголемо познавање од мене во оваа сфера и да ми објасни дали е добро да се поврзат два такви кабли со тоа што на еден ке влага кабел од модемот во него и преку инсталацијата да добијам сигнал на другиот крај од куќата? Склопив компјутер и треба да си пуштам кабел сега некои 10...
 8. Garfield'

  Појачување на рутерTp-link

  Здраво Зошто нема tomato Firmware за tp-link? И дали може да сменам firmware на еден рутер Tp-link Mr3420 v2.2? Пробано е но несака да се смени,како се мени верзијата на рутерот или дали може да се едитира во чипот за да прима? И каде може во скопје да му стават повеќе рам и меморија на чип?
 9. Garfield'

  Помош изгледа рутер МикроТик

  Здраво Некој што знае и има искуство,како може толку да биде силен сигналот? Скоро 1-2км има нет. Бев неколкупати во Струмица во Town Park (Strumica) Има една мрежа 'Villa Park - Strumica' изгледа така беше името секаде има wifi силен сигнал,пробав да видам со ip каков рутер е,ми излегна...
 10. Глупав

  Губење на WiFi конекции

  прво почна да ме зафркава bridge-router со лимитед конекција која претпоставив дека е нешто во секундарен router (a почна да се јавува при промена на сетирање на DHCP query frequency од Aggressive на Normal)... денеска кога рестартирав примарен router да видам дали ќе повлече секундарен...
 11. O

  Предлог за безжичен рутер (802.11ac)

  Да, уште една тема за предлог за рутер. Ми треба некој безжичен рутер до 100 евра кој може да зрачи преку 2 зидови и нема да умре кога ќе му се закачат 5 уреди. Gigabit Ethernet, 802.11ac, стабилен, локално достапен. Предлози?
 12. DrMTR

  Рецензија MikroTik Routerboard hEX RB750Gr3

  Пред неколку дена имав можност да се дружам во ова мало ѕверче, со високи перформанси. Се работи за релативно малечок уред во димензии. Спакуван со мала рециклирана кутија со димензии 15x10cm во самото пакување, (стандардно за Микротик уредите), освен мало упатство за користење, самиот рутер и...
 13. spiritBreaker

  Предложете WiFi рутер

  Предложете ми wifi рутер, буџет до околу 2.3-2.5К макс, по можност со detachable антени, по можност да поддржува aс, dual band не ми е толку битно, и побитно ми е да поддржува гигабитен лан. Ќе се користи за дома, 3 соби сигнал, моменталниот TP Link WR841N врши добра работа, но време е за...
 14. ernesto

  Дали има програм за да ги видам и контролирам сите што се на интернет преку мој от рутер?

  Ме интересира како можам и дали има некој програм за да ги контролирам, поточно да им давам дозвола кој може а кој неможе да има wi-fi преку мојата мрежа (преку мојот рутер). Инаку користам рутер Netgear WGR614v7. Повеќе ме интересира дали има некој програм зоѓто мислам рутерот да го сменам во...
 15. cogscape

  TP-Link WR740N рутер проблем

  Неодамна го купив рутерчево од бувљак (цигански пазар) за 200 денари со надеж дека ке можам да експериментирам со dd-wrt но по моја претпоставка рутерот е заглавен во bootloop. Кога го уклучувам светнуваат сите диоди освен таа до power и после приближно 2 секунди одново светнуваат. Ако уклучам...
 16. spiritBreaker

  Ограничување на интернет пристап на рутер

  Здраво дечки, имам рутер TP LINK TLWR841N , и прашањето е следново: како можам да го ограничам пристапот на wireless да дава максимум 1mbps, додека на жичаната мрежа да си има нормален, неограничен пристап? пробав во DNS да направам address reservation (со МАС адреса, со се), тоа се си работи...
 17. Глупав

  Gigabit сетирање

  Имам Gigabit Router , Motherboard која подржува Gigabit net, како и Network Storage исто кој подржува Gigabit. Прашањето ми е следно : На кој начин да искористам Gigabit можности ? Претпоставувам дека е некое сетирање во Windows 10 бидејќи LAN портата не свети зелено што е знак дека би се...
На врв Дно