Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

router

 1. Router Asus RT-N18U

  Router Asus RT-N18U

  Продавам половен рутер Asus RT-N18U. Рутерот работи без проблеми, доаѓа заедно со адаптер.
 2. Нема Слика

  рутер Xiaomi AX3200

  Се продава рутерот (Xiaomi AX3200), инаку рутерот е на openWRT (сменет му е фабричкиот Mi WiFi). https://openwrt.org/toh/xiaomi/ax3200 Го земав како секундарен рутер кога се селев, ама испадна дека само еден ми врши работа па затоа вториов иде на продажба.
 3. Нема Слика

  Mikrotik рутери - hAP AC2 & hAP AC3

  Продавам неколку парчиња Микротик рутери купени во EU. 3 x Mikrotik hAP AC2 - 60 еур 1 x Mikrotik hAP AC3 - 80 еур Рутерчињата се нови и некористени. Ги продавам затоа што купив повеќе отколку што ми требаа за мојата куќа. Тестирани и вратени во оргиналните кутии. Гаранција од мене 1 месец.
 4. Порценка Tenda Wireless AC23 5Ghz

  Порценка Tenda Wireless AC23 5Ghz

  Здраво ит другари сакам да го сменам рутерот на wifi6 заради тоа,може ли некоја проценка да направите на рутерот Купен во 2022-11-14 од Анхоч. https://anhoch.com/product/599869350/tenda-wireless-ac-smart-dual-band-gigabit-router-2100mbps-ac23-w7-antennas https://www.tendacn.com/product/ac23.html
 5. Miki98

  Направете побрзо отварање на вашиот интернет преку DNS

  Здраво ит другари сакам да споделам пред неколку месеци и денес ги менував овие днс што се преферирана и алтернативна или кажана секундарна. Што забележив од овие днс? Откако го сменив на cloudflare 1.1.1.1 1.0.0.1 на рутерот,сите веб-сајтови,дури и форумот го отвара побрзо, дури и на speedtest...
 6. Продавам Mi 4C Router

  Продавам Mi 4C Router

  Здраво дечки, Се продава Mi Router 4C како нов 300 Mbps 4 антени мобилна апликација за контрола Доаѓа со целосно пакување. Повеќе инфо тука: https://www.mi.com/global/product/mi-router-4c/ Купен 1200 ден. од Сетек...
 7. TP-LINK Archer C2300

  TP-LINK Archer C2300

  Продавам TP-LINK Archer C2300 v1.0 користен е 1 година, со помината гаранција. Безпрекорно работи Одлична состојба, без знаци на користење Се продава бидејќи не се користи 802.11ac Wi-Fi Network Standards Up to 2300 Mb/s Wi-Fi Data Throughput Dual-Band 2.4 GHz & 5 GHz 3 x Dual-Band Antennas...
 8. Продавам Mi Router AX1800

  Продавам Mi Router AX1800

  Продавам одлично сочуван Wi-Fi 6 рутер Mi (Xiaomi) Router AX1800. Линк овде: https://anhoch.com/product/599870927/xiaomi-mi-router-ax1800-wireless-1800mbps-wifi-6-gigabit Гаранција нема, штотуку измината. Кутија, све комплет. Цена: 1500 денари
 9. Miki98

  Raspberry Pi Server и Nas

  Здраво ит другари. Еве нешто интересно со Raspberry Pi како да го направиме сервер или nas,и мене ми треба да го направам слично,во оваа тема сакам да дискутирам за помош како може да го направам Raspberry Pi како сервер или нас стораге. Јас сакам да го направам со ссд во него да има save files...
 10. boban984

  Продавам рутер RT-AX56U

  Купен од SEТ / ASUS Dual Band WiFi 6 (802.11ax) Router RT-AX56U supporting MU-MIMO and OFDMA technology (setec.mk) Под гаранција до 02.03.2023 RT-AX56U|WiFi Routers|ASUS Global Цена: 5000ден
 11. boban984

  Избор на Wi-Fi 6 (802.11ax) рутер

  После 10+ години служба на Linksys WRT54G2, одлучив да го пензионирам и да се модернизирам малку. Немам искуство освен со кажаниот модел од Linksys, кој ме служи одлично повеќе од декада. Сакам да земам асално рутерче што ќе го сетирам и заборавам дека постои (како и претходново), бидејќи...
 12. Pej4o

  Xiaomi Mi WiFi Router ALL Firmware (Padavan/OpenWRT)

  Помош,Подршка,Флешување,firmware и др...
 13. Roxas

  Asus VivoBook Интернет проблеми

  Нов лаптоп со Ryzen 5 3500U Vega 8, не сака да се конектира на рутерот што го имам на домашна мрежа. Лаптопот има 802.11ac 2.4 GHz wi-fi карта. Рутерот е: 300M Wireless N Router Model No. TL-WR841N / TL-WR841ND Firmware Version: 3.12.5 Build 100929 Rel.57776n Hardware Version: WR841N v6/v7 00000000
 14. Roxas

  RJ45 на продужни кабли

  Дали некој има поголемо познавање од мене во оваа сфера и да ми објасни дали е добро да се поврзат два такви кабли со тоа што на еден ке влага кабел од модемот во него и преку инсталацијата да добијам сигнал на другиот крај од куќата? Склопив компјутер и треба да си пуштам кабел сега некои 10...
 15. Garfield'

  Појачување на рутерTp-link

  Здраво Зошто нема tomato Firmware за tp-link? И дали може да сменам firmware на еден рутер Tp-link Mr3420 v2.2? Пробано е но несака да се смени,како се мени верзијата на рутерот или дали може да се едитира во чипот за да прима? И каде може во скопје да му стават повеќе рам и меморија на чип?
 16. Garfield'

  Помош изгледа рутер МикроТик

  Здраво Некој што знае и има искуство,како може толку да биде силен сигналот? Скоро 1-2км има нет. Бев неколкупати во Струмица во Town Park (Strumica) Има една мрежа 'Villa Park - Strumica' изгледа така беше името секаде има wifi силен сигнал,пробав да видам со ip каков рутер е,ми излегна...
 17. Глупав

  Губење на WiFi конекции

  прво почна да ме зафркава bridge-router со лимитед конекција која претпоставив дека е нешто во секундарен router (a почна да се јавува при промена на сетирање на DHCP query frequency од Aggressive на Normal)... денеска кога рестартирав примарен router да видам дали ќе повлече секундарен...
 18. O

  Предлог за безжичен рутер (802.11ac)

  Да, уште една тема за предлог за рутер. Ми треба некој безжичен рутер до 100 евра кој може да зрачи преку 2 зидови и нема да умре кога ќе му се закачат 5 уреди. Gigabit Ethernet, 802.11ac, стабилен, локално достапен. Предлози?
 19. DrMTR

  Рецензија MikroTik Routerboard hEX RB750Gr3

  Пред неколку дена имав можност да се дружам во ова мало ѕверче, со високи перформанси. Се работи за релативно малечок уред во димензии. Спакуван со мала рециклирана кутија со димензии 15x10cm во самото пакување, (стандардно за Микротик уредите), освен мало упатство за користење, самиот рутер и...
 20. spiritBreaker

  Предложете WiFi рутер

  Предложете ми wifi рутер, буџет до околу 2.3-2.5К макс, по можност со detachable антени, по можност да поддржува aс, dual band не ми е толку битно, и побитно ми е да поддржува гигабитен лан. Ќе се користи за дома, 3 соби сигнал, моменталниот TP Link WR841N врши добра работа, но време е за...
На врв Дно