Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

реклами

 1. Андреј

  Блокирање реклами со Pi-hole и NextDNS

  Веќе подолго време користам Pi-hole, кој е всушност софтвер за блокирање на реклами и тракери на DNS ниво. Мојата инсталација е на Raspberry Pi, но може да се инсталира и на Docker, Ubuntu, итн. Има многу листи кои може да ги додадете. Мометалната бројка на блокирани домејни кај мене е...
 2. nashio

  Отпакува.ме или Рекламира.ме?

  Идејата за овој канал е интересна главно поради тоа што е македонски. Со секое ново видео многу е приметно дека тие всушност се платени и производите ги рекламираат во секоја смисла на зборот, односно каналов нема врска со отпакување - туку примарната цел е рекламирање. Со други зборови...
 3. S

  Монетизација на Македонски веб портал

  Дечки разгледав и по другите тема но сите се за монетизација на јутуб канал, не најдов некоја за монетизација на веб портал со Македонска содржина. Па ајде предложете нешто, дали сте имале искуство со "adnow" или слични како нив. Иначе се работи за почетен веб сајт со 4000-5000 посети дневно од...
 4. BlackOuttheWoRlD

  Најдобри Рекалми за Веб-сајт

  Здраво на сите мои другари.. Некој има искуство во рекалми на вебсајт(адсенсе,инфолинкс,попкашх)? 1.Пробано со infolinks -не дава ништо,губење време. 2.Пробано со propellerads -неверојатно за само 2 недели 12$ и тоа на блогспот. 3.Непробано со adsense -е сега дали знае како оди тоа дали има...
 5. D

  Порака за сите со Adblocker

  Пред неколку дена на главната страна на IT.mk активиравме посебна порака за сите посетители кои имаат инсталирано AdBlocker. Истата гласи: Пораката досега е примена доста добро и 150+ посетители досега имаат исклучено AdBlock на IT.mk, односно го имаат поставено на whitelist. Сега би сакале...
На врв Дно