• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најдобри Рекалми за Веб-сајт

  • Ја почнал/а темата
  • #1

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
53
Здраво на сите мои другари..
Некој има искуство во рекалми на вебсајт(адсенсе,инфолинкс,попкашх)?
1.Пробано со infolinks -не дава ништо,губење време.
2.Пробано со propellerads -неверојатно за само 2 недели 12$ и тоа на блогспот.
3.Непробано со adsense -е сега дали знае како оди тоа дали има профит во адсенсе??
На план сум на еден веб-сајт софтверски врзан на друг веб-сајт да ставам реклами т.е
наречени ads.Сега што го користам има околку 1500 посетители месечно,но ќе достигне повеќе од 10к посетител/месечно уште неколку месеци,преку youtube.
Дали е подобро да се користи гоогле адсенсе или да користам propellerads -popunder реклами?
 
Последна промена:

stefan_v

On your way to fame
3 мај 2010
1,424
595
macedonius.com
Многу битна работа е дали сајтот е за странство, дали е на англиски и примарната публика. Земи си домејн, пробај content.ad , па и AdSense. Генерално земено за 1000 посетители односно прегледи заработката е околу $10, ама ова може да зависи од многу фактори дали ќе биде повеќе или помалку.
Display advertizing особено popunders е многу лоша работа ако имаш квалитетен сајт и содржина. Ако ти е нешто понеквалитетно тогаш цепај со propellerads.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,031
Мислења
837,176
Членови
28,969
Најнов член
fit0_
На врв Дно