• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Монетизација на Македонски веб портал

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StBojan

Intern
8 ноември 2017
3
0
Дечки разгледав и по другите тема но сите се за монетизација на јутуб канал, не најдов некоја за монетизација на веб портал со Македонска содржина. Па ајде предложете нешто, дали сте имале искуство со "adnow" или слични како нив. Иначе се работи за почетен веб сајт со 4000-5000 посети дневно од информативно забавен карактер кој сеуште не е толку голем за да добие реклами од Македонските компании.

И воедно да поразговараме што мислите според вас дека добива најмногу гледаност?
Нов сум со порталот па со досегашното искуство мислам дека еротика и дневни случувања се на врвот со гледаност.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,417
1,042
ibiz.mk
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Kingston SSDNow UV400 120GB 2.5
RAM
4.00GB Single-Channel DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Повели што те интересира, нај читано во Македонија е политика.
Моментално користиме NativeMedia.rs и EasyPlatform иако кај и да е EasyPlatform ќе ги откажеме поради малата цена. Ги користевме и MediaVenus на почеток имаа добра цена но потоа падна.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

StBojan

Intern
8 ноември 2017
3
0
Повели што те интересира, нај читано во Македонија е политика.
Моментално користиме NativeMedia.rs и EasyPlatform иако кај и да е EasyPlatform ќе ги откажеме поради малата цена. Ги користевме и MediaVenus на почеток имаа добра цена но потоа падна.
А како се движи цената на клик на NativeMedia.rs за разлика од Adnow и како ипслаќаат NativeMedia?
 
Дечки разгледав и по другите тема но сите се за монетизација на јутуб канал, не најдов некоја за монетизација на веб портал со Македонска содржина. Па ајде предложете нешто, дали сте имале искуство со "adnow" или слични како нив. Иначе се работи за почетен веб сајт со 4000-5000 посети дневно од информативно забавен карактер кој сеуште не е толку голем за да добие реклами од Македонските компании.

И воедно да поразговараме што мислите според вас дека добива најмногу гледаност?
Нов сум со порталот па со досегашното искуство мислам дека еротика и дневни случувања се на врвот со гледаност.
Mo
Дечки разгледав и по другите тема но сите се за монетизација на јутуб канал, не најдов некоја за монетизација на веб портал со Македонска содржина. Па ајде предложете нешто, дали сте имале искуство со "adnow" или слични како нив. Иначе се работи за почетен веб сајт со 4000-5000 посети дневно од информативно забавен карактер кој сеуште не е толку голем за да добие реклами од Македонските компании.

И воедно да поразговараме што мислите според вас дека добива најмногу гледаност?
Нов сум со порталот па со досегашното искуство мислам дека еротика и дневни случувања се на врвот со гледаност.
Zavisi na so tema/temi ti e stranata. Mozis da monetiziras so adsense cpa i affiliate offers. Jas sim affiliate marketer, monetizacija za webstrana e nesto sto obazavam i sum mnogu iskusen. Dokolku ti treba extra pomos za monetiziranje kazi slobodno, tuka sum.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,647
Мислења
822,395
Членови
28,283
Најнов член
MilMil1998
На врв Дно