• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Отпакува.ме или Рекламира.ме?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
607
745
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Идејата за овој канал е интересна главно поради тоа што е македонски.
Со секое ново видео многу е приметно дека тие всушност се платени и производите ги рекламираат во секоја смисла на зборот, односно каналов нема врска со отпакување - туку примарната цел е рекламирање. Со други зборови, clickbait кон затскриена реклама.

Имаат недовршен сајт на otpakuva.me или можете да ги најдете на фејсбук преку овој линк

Ме интересира што мислите и вие за ова?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
607
745
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Ако можи некој модератор да ја избриши темава, очигледно нема заинтересирани за дискусија.
Е немам PC делови за продавање, јебига. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ceco

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,166
3,646
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Ако можи некој модератор да ја избриши темава, очигледно нема заинтересирани за дискусија.
Е немам PC делови за продавање, јебига. :D
Не е проблемот шо немаш делови за продажба. Проблемот е шо сам си декларираш дека е кликбејт. Верувам дека никој на форумов не сака кликбејт наслови со таква содржина. За мене лично, е исто со превара. Поздрав.
 

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
736
597
Еве од мене еден нескромен коментар: Отпакуваат перници, отпакуваат кутија колачиња, отпакуваат мобилен телефон?!!
И? тема на ИТ.мк... безврска да. Еве коментар... нека седи тука. ПоздраФ
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,068
1,566
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Па ОК ако прочепкате ќе видите дека пишуе Откупува.ме e проект на Студио Модерна така да тоа е тоа Дормео, Делимано, Космодиск....
Идејата и реализацијата се лоши.

П.С.
Темата треба да биде во Е-Бизнис, а уште подобро во канта.
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,611
2,095
Не знам дали е до мене, ама водителов ми е толку антипатичен што едвај изгледав едно "откапува.ње" за да сфатам дека си нема поима од тоа што го збори. Нешто слично како продавачите во ИТ салоните кај нас.

Сума сумарум - пропаст.
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,435
4,893
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Не знам дали е до мене, ама водителов ми е толку антипатичен што едвај изгледав едно "откапува.ње" за да сфатам дека си нема поима од тоа што го збори. Нешто слично како продавачите во ИТ салоните кај нас.

Сума сумарум - пропаст.
Ти си виновен за залудно потрошените неколку минути од мојов живот...
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,435
4,893
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
  • Ја почнал/а темата
  • #10

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
607
745
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Еве вакви ве сакам :D


Па ОК ако прочепкате ќе видите дека пишуе Откупува.ме e проект на Студио Модерна така да тоа е тоа Дормео, Делимано, Космодиск....
Идејата и реализацијата се лоши.

П.С.
Темата треба да биде во Е-Бизнис, а уште подобро во канта.
^ немав забележано дека е нивни проект, инаку мислев дека спаѓа во видео продукција, бидејќи има и што да се дискутира од тој аспект

инаку да, се согласувам дека беше лоша идеја темава
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,736
Мислења
863,586
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно