• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

нарачка

 1. comakot

  Нарачка од ComputerUniverse

  Гледам пред некој ден онака забележав RX 6600 XT за 10к поефтино на CU него кај нас (со се трошкови ддв и слично) но ме буни едно копче кое е на скриншотот. Не знам дали треба да е чекирано или не за порачка, доколку е чекирано цените се без VAT но најповеќе ме буни ова што пишува business shop
 2. Gappo

  Искуства со нарачки од Amazon?

  Здраво. Немам ниеднаш нарачано нешто од Amazon.com и не сум чул ниту нашол по форумов нечие искуство за направена нарачка. Ако има некоја тема за Amazon, сум ја утнал, извинете. Ми се чини дека сите нарачуваат од Aliexpress, Ebay, Computeruniverse итн, а линкови од Amazon се праќаат само како...
На врв Дно