Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

logitech

 1. Saitek/Logitech X52 Pro throttle stick

  Saitek/Logitech X52 Pro throttle stick

  Продавам Saitek/Logitech X52 Pro throttle дел од H.O.T.A.S.. Се работи само за throttle stick-от, без joystick. Функционира независно преку USB и со било кој joystick/рачка. Се си функционира, но има траги од користење - излижан е гумираниот дел на рачката, гребаници и слично. Проценка па ќе...
 2. Нема Слика

  Logitech G29 + Shifter

  Се продава одлично сочуван волан Logitech G29 и мењач Кај мене е нешто повеќе од 7 месеци од кои последните 2 месеци е вклучен само 2 пати поради реновирање. Цената е 14500 и истата не е фиксна
 3. Logitech MX Master 2S

  Logitech MX Master 2S

  Продавам маус Logitech MX Master 2S. Состојба 9/10 - мали траги од користење на аглите. Со кутија и ресивер. Цена 3.000 денари.
 4. Logitech G Pro X Superlight - како нов

  Logitech G Pro X Superlight - како нов

  Се продава, користен 13 дена. Купен од Жирафа, без никакви забелешки. Се продава поради не навикнување на рака. Цена: 5.500 денари
 5. MoDmkd

  Wheel stand G29 Logitech

  Здраво, Дали знаете каде може да се најде држач за волан (Wheel Stand) кај нас. Во моментов online има само во галерија комплет со седиште, но многу место зафаќа. Пробав од Gjirafa50, имаше еден по опис и слика беше целиот комплет, но мене ми стигна само една шипка. Го вратив производот...
 6. Logitech MX Master 3S Wireless Mouse

  Logitech MX Master 3S Wireless Mouse

  Продавам НОВ Logitech MX Master 3S Wireless маус. Користен е 3 дена. Доаѓа со 24 месеци гаранција. Го продавам зашто не ми одговара на рака. Цена: 6300 денари
 7. Logitech MX периферија

  Logitech MX периферија

  Се продаваат следните делови: Logitech MX Keys Состојба 9/10 (мали знаци на користење на wasd) Без usb c кабел за полнење. Logitech MX Master 2S Состојба 10/10 Со micro usb кабел за полнење. Logitech Desk Mat - Studio Series Нов, неотпакуван Сив 700 x 300 x 2 mm. Само комплет, 7000 денари.
 8. Проценка за Logitech Z313 (делумно функционални)

  Проценка за Logitech Z313 (делумно функционални)

  Барам проценка за звучничињава, домашно користени, но со проблем: едниот канал е значително потивок. Опис на проблемот: Тестирани се сателитите на друг output, не е до нив. Добив сугестија од член кој сериозно ја владее електрониката дека проблемот најверојатно е во некој конектор (тука треба...
 9. Logitech MX Mechanical Mini

  Logitech MX Mechanical Mini

  Бидејќи на никаков начин не ме радува тастатурава иако и дадов шанса да го стори тоа, решив да ја оттуѓам и да и дадам шанса во некој друг дом, кај некое друго семејство... Мислам дека моделот им е познат на сите, ама еве линк, just in case. Во зоолошка кај жирафата гледам дека моментално е...
 10. Logitech G502x Plus Wireless RGB

  Logitech G502x Plus Wireless RGB

  Продавам месец дена стар црн Logitech G502x Plus Wireless RGB во скоро фабричка состојба. Полнет е 2 пати од кога го купив, работен е месец дена. Со него следува кутија и сите додатоци, локална гаранција до 11.2024 Го продавам затоа што повеќе ми легна друг маус. Повеќе информации во ПП. Не би...
 11. ContentBot

  Купив Logitech MX Keys Mechanical Mini, за да не мора вие да купувате [колумна]

  Колумна на @Oktar Не, стварно, нема потреба да купувате MX Keys Mechanical Mini. Не гледам никаква причина некој да ја купи. In fact, не гледам ни причина да постои. Ок, можеби малку престрого, ама сепак, тастатурава секако не е за некој кој е љубител и/или корисник на механички тастатури. Не...
 12. Нема Слика

  Logitech g332 нови во кутија стигнати од странство

  Се продаваат слушалки како од насловот нови со кутија 2021 модел, поради вишак од голем број на слушалки. https://www.anhoch.com/product/599866740/headphones-logitech-gaming-headset-g332 Цена: 2000 денари фиксна.
 13. Logitech G815 (GL Tactile Switches) (Mechanical keyboard)

  Logitech G815 (GL Tactile Switches) (Mechanical keyboard)

  Тастатурата е во беспрекорна состојба , користена многу краток период и стоена во кутија одреден период, следи со mechanical Tactile Switches, без никаква маана, без преостаната гаранција.
 14. Глупав

  Продадено Logitech DriveFX steering wheel

  Native-но е за Xbox 360, (ама велат) може да работи и со PC... Искрено не успеав да го “проработам“ со RGH Xbox, а не се обидов со PC воопшто... комплетен со сите кабли и оригинал кутија кој сака може да си проба среќа со негов Xbox 360 за 1500мкд или евентуално да си врзе со PC праќам и по...
 15. omegaRED

  Проценка Logitech G915

  Проценка на 2 тастатури Logitech G915. Сочувани и без оштетувања, едната со US/English ISO layout, другата со германски ISO layout. Со ресивери, комплет функционални. Сепак имаат забелешки, а тоа е дека на двете тастатури недостасувале левите Shift копчиња па се заменети со други копчиња...
 16. Андреј

  Продадено Продавам маус Logitech G703 LIGHTSPEED HERO

  Продавам практично нов Logitech G703 LIGHTSPEED HERO маус. Купен во април 2021, користен недела дена а потоа чуван во кутија. Кутијата е малце искината при испорака, меѓутоа нема никакви гребнатинки на маусот. Цена: 4300 денари Галерија Повеќе инфо за маусот тука. Плаќање и прием на 5 јули...
 17. DarthJe5us

  Барам расипан mx518 или g400 со исправен скрол

  Како што е насловот, имам Logitech G400 маус со дефектен скрол. Би сакал да го поправам па ако некој има mx518 или g400 што се расипани ама имаат исправни скролови или има скрол ептен работа би ми завршило додека да најдам маус за купување.
 18. gokica

  Најдобрите глувчиња кај нас и во светот

  Според Тechspot во моментов најдобри глувчиња се: 1. Општонаменско: Razer DeathAdder Elite http://www.razerzone.com/store/razer-deathadder-elite 2. Најлуксузен: Logitech G900 Chaos Spectrum http://gaming.logitech.com/en-us/product/g900-chaos-spectrum-mouse 3. Најдобар безжичен и...
На врв Дно