• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

homeassistant

 1. Skorp

  Продадено Google Home Assistant

  Ќе ве молам за проценка на Google Home Assistant. Си работи најнормално и доаѓа со оригиналната кутија и сите додатоци.
 2. smole

  Home Assistant aka Hass.io

  Home assistant е OS за домашна автоматизација. Hass.io е дистрибуцијата за Raspberry Pi. Јас го инсталирав на raspberry pi 3 но после х рестартирања не сака да се покрене web ui (неколку пати реинсталирав hassio), додека може да се пристапи кон Samba share-от. Каде е проблемот не знам. Втор...
На врв Дно