• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

графичка карта

 1. zipi123

  Купувам графичка

  Купувам графичка карта 4/5 илјади мах.
 2. G

  Проблем со кулерите на графичката

  Неодамна забележам дека кулерот на графичката постојано работи на максимум кога компјутерот не е оптоварен, односни и при пребарување по вебот тој работи постојано. Си реков тоа поради зголемената температура со времето, но не ќе да е. Графичката е Nvidia 1050 Ti. Што би можело да биде...
 3. zipi123

  Продадено Се продава Графичка и Рам меморија

  Графичка карта:Nvidia 1030gt 2gb ddr5 Gigabyte (Цена 2500ден) Рам Меморија:8gb ddr4 2133mhz CL15 silicon power (Цена 1700) Деловите се потполно исправни, доаѓаат без гранација и по карго не праќам. Забелешка:Кутијата од графичката е изгризана од куче :p Цена за комплет:4000ден. Подигање на лице...
На врв Дно