Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ethernet

 1. Нема Слика

  Powerline Ethernet адаптер Zyxel G.hn 2 (сет од 2).

  Продавам 2xPowerline Ethernet адаптер, Zyxel G.hn 2, го користев пола година низ дома како солуција за стабилна конекција за HTPC, веќе не ми треба зашто се префрлив на Mesh WiFi (TP Link Deco m4). Појаснување: Овие адаптери служат за да искористите кабел за струја (штекер) како кабел за...
 2. bogdan.j

  Ethernet стандарди и кабли објаснување

  Инспириран од една тема од скоро решив да направам едно појаснување на Ethernet стандарди и кабли a и добар refresh мислам дека е за сите(и за мене, јер како бев нападнат, мислев на клада ќе ме стават некои членови-тотално непотребно, бидејќи тие што ме познаваат знаат дека сум човек што не...
 3. JensenInterceptor

  Што да правам со вишок 15 метарски Етернет кабел?

  Ми дојде фина идеја, да поврзам два 5 метарски кабли со етернет на етернет приклучок, добивајќи интернет кабел од 10 метри. Се испостави дека 10 метра ми се доволни, и овој од 15 е непотребен. Освен канта, друго решение? Викате ќе ми го заменат за еден од 5 метра во Анхоч или некоја од комп...
 4. Lokvan

  CAT6 конектори

  Да не има некој информација каде имаат CAT6 конектори на лагер? Можам да се снајдам и со CAT5 конектори, ама би сакал CAT6 да ставам. Иначе во СЕТ ги има наведено на сајтот, ама ги немаат на лагер. Чисто за референца (за тие што можеби им треба), еве ја (визуелната) разлика меѓу CAT6 и CAT5...
На врв Дно