• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CAT6 конектори

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,093
4,354
SK
Да не има некој информација каде имаат CAT6 конектори на лагер?
Можам да се снајдам и со CAT5 конектори, ама би сакал CAT6 да ставам.

Иначе во СЕТ ги има наведено на сајтот, ама ги немаат на лагер.Чисто за референца (за тие што можеби им треба), еве ја (визуелната) разлика меѓу CAT6 и CAT5 конектор. CAT6 конектор е лево, а CAT5 десно.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Practice makes perfect
6 ноември 2012
1,748
1,769
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Razer Deathadder Chroma
Keyboard
Asus Echelon Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ LG 24"
OS
Windows 10 Pro
Ова чудо ти треба?

Провери и во Логинг, мора да имаат на лагер.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,093
4,354
SK
Да, во Анхоч на К4 немаат а за Водњанска ќе видам кога ќе имам време. И Логинг, како задња опција но само ако морам... (на страна нека остане тоа) :)

Друга работа е дали се конекторите наменети за кабли со полна жица или со лицни, ама тоа нема ни да се обидам да прашам - ќе земам неколку и ќе видам сам.
 

risto traktoristo

Gaining Experience
21 август 2016
210
153
Да, во Анхоч на К4 немаат а за Водњанска ќе видам кога ќе имам време. И Логинг, како задња опција но само ако морам... (на страна нека остане тоа) :)

Друга работа е дали се конекторите наменети за кабли со полна жица или со лицни, ама тоа нема ни да се обидам да прашам - ќе земам неколку и ќе видам сам.
на анхоч за конекторот пишува за solid cable, полна жица.
а што е со цените од логинг? :eek:
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,098
12,608
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,093
4,354
SK
Фала на предлогот, ќе ги имам во предвид. Инаку договорено е да ми донесат конектори утре во овдешната продавница на Анхоч, ќе гледам да напишам како ќе се покажат кога имам време да ја тестирам мрежата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,096
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно