Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

електричен тротинет

 1. Gappo

  Електричен уницикл во Македонија | Electric Unicycle (EUC)

  Доста се популаризираа електричните тротинети кај нас, но до сега немам видено тема за електричен уницикл (освен една стара 2 години кај што нема никаква дискусија). За тие што не знаат, електричен уницикл е балансирачко возило што се вози на едно тркало и се управува со нозете. Според мене...
 2. Томислав

  Segway Ninebot Max G30LE II тротинет

  Здраво на сите, сакам да споделам едно искуство, воедно и да отворам тема, за следниов скутер. Link до Нептун Како личност со 105кг, и локација околу Панорама водно ( една од најголемите угорници во Скопје ) бев многу скептичен за зимање тротинет, и сакав да се осигурам дека ако земам, тој ќе...
 3. Banjifiko

  Сообраќај на електрични тротинети

  Во Собраниска процедура е влезен Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, со кој за прв пат кај нас ќе се регулира управувањето на електрични тротинети во сообраќај. Ова е извадено од текстот на законот: Член 1 (57). „Електричен...
На врв Дно