• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

csharp

 1. B

  PHP vs. C#

  Околу месец и нешто учам C# преку курсеви на Pluralsight, заедно со книга, две кои ми служеа за референца, додатно објаснување, и слично. Мислам дека релативно добро се снаоѓам и ги разбирам концептите до сега шо ги имам учено, иако немам длабоко навлегувано зашо сум почетник. На YouTube следам...
 2. N

  Со кој програмски јазик да започнам како некој шо нема никакво искуство?

  Самоиницијативно сум у план да почнам со програмирање, но не знам кај да започнам. Факултет додека трае ова пандемија мислам не ми е “зор“ да пишувам, а и знам дека многу програмери одат по тој self-taught пат. Од видеа на јутуб, имам слушано дека C#, Python, Javascript, и PHP се топ јазици за...
 3. V

  Совет околу кариерно насочување, избор на технологии, јазици

  Здраво, Ми треба мислење, совет кон кои технологии да се насочам, а со тоа и каков девелопер би бил Frontend, Backend, Full Stack .. Краток background: Свежо завршен од SEDC академијата за програмирање (Full Stack) што трае година дена каде се помина Frontend (HTML, CSS, JavaScript, jQuery)...
 4. JensenInterceptor

  Како механички да ја дизајнирам мојата WPF апликација?

  Знам дека на Интернет има еден тон туторијали за ова прашање но без да пребарувам со неколку клучни зборови дали некој може да ми опише како се програмира квалитетна WPF апликација? Јас користам Visual Studio 2010 со C# и со Entity Framework 5ка ако не се лажам. Немам баш некој околу мене што...
На врв Дно