• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

camera

 1. Нема Слика

  Купувам entry level DSLR/Mirrorless

  Нешто до 400 евра тело + објектив, понудете што имате.
 2. M.Pix

  Рецензија Canon EOS R 6

  Долго очекуваната рецензија (ваљда). За тие што знаат, а можеби и не ова е вториот (ако го рачунаме и Rp) тогаш трет мирорлес апарат од Канон. Долг период бев скептик за преоѓање од DSLR на Mirrorless ама неизбежно беше од многу фактори. Мило ми е што ја скокнав првата генерација (Canon EOS R...
 3. BlackOuttheWoRlD

  Добар дрон за видеа(предлог)

  Здраво другари Дајте некој предлог за дрон со камера Буџет околку 6-7к. Немам искуство со дрон како се управувa? дали може некој да објасни првиот пат на управувањето на дронот,бидејќи незнам како се управува. Камерата ќе биде актион пд 3к,дронот да може за сите камери да се стават на дронот...
 4. Winncoot

  Предлог CCTV WiFi Security Camera

  Сакам да купам камера за видео надзор која ќе можам да прегледувам од телефон и да снима на SD Card (или право во ПЦ (HDD)). Би било убаво и да снима само на Motion detection, но најважно ми е поквалитетна снимка и Live View од телефон. Ги разгледував на Ebay/Aliexpress и ако некој купил од...
 5. B

  Проблем со ip camera gembird

  Здраво, Имам проблем со wifi camera: HD smart WiFi camera (ICAM-WHD-02) Преку мобилна апликација се поврзува без проблем. На еден лаптоп DELL ја наоѓа исто така без проблем. Но имам уште еден лап топ постар MSI таму никако не се поврзува. Се правам исто како на Dell лаптопот ама има некаков...
 6. TATA_MATA

  Дигитални фотоапарати/камери -oпшта дискусија, препораки, мислења...

  На оваа тема би сакал да дискутираме за дигиталните фотоапарати/камери. Не бев во план да купам ваква камера/фотоапарат заради тоа што и мобилниот ми брка работа но оваа понуда ми изгледа премногу добро за парите. Се работи за Action Camera на Xiaomi, (подбрендот им се вика Yi), инспирирана e...
 7. Motherboard

  Xiaomi YI - Sport Camera (Дискусија, Пофалби, Критики, Искуства)

  Заентересиран сум сакам да купам Xiaomi YI - Sport Camera па би било добро да споделиме некои предходни искуства за истата доколку некој ги има како и дискусија за квалитетот на Xiaomi производите Мал вовед: 72 гр. Тежина, направена од PC + ABS и метал композитни материјали Ambarella A7LS...
На врв Дно