• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Добар дрон за видеа(предлог)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
54
Здраво другари
Дајте некој предлог за дрон со камера
Буџет околку 6-7к.
Немам искуство со дрон како се управувa?
дали може некој да објасни првиот пат на управувањето на дронот,бидејќи незнам како се управува.
Камерата ќе биде актион пд 3к,дронот да може за сите камери да се стават на дронот како gopro hero камера.
Благодарм однапред
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Нема таков дрон
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,315
4,549
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
520
452
Skopje
Распрашај се убаво, можда не сум точен али од луѓе што ги познавам, што имаат дронови со камера, ги пријавуваат во полиција. Бар додека сме разговарале имаат кажано дека морало да се пријават.
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,581
4,112
Дронови се регистрираат во АЦВ.

За дрон да носи гопро му треба Фантом 2 или дрон од гопро, а ниедно од тие не е 7000 ден.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
54
Распрашај се убаво, можда не сум точен али од луѓе што ги познавам, што имаат дронови со камера, ги пријавуваат во полиција. Бар додека сме разговарале имаат кажано дека морало да се пријават.
А зошто морално ли е да се пријави?
Ќе снимам неколку видеа само.
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
931
3,224
Прага
Членот бара дрон што може да носи Gopro (+гимбл, што во тежина е повеќе од еден DJi Tello) и тоа се за 6-7000 денари. Јас би купил веднаш два такви...
Mu dadov opcija za parite sto moze da zeme, toa on sto go naumil e nevozmozno ke treba nekolku 1000ki da dodade.
А зошто морално ли е да се пријави?
Ќе снимам неколку видеа само.
Ne e moralno, zakonski e.
Kako ke postapis e tvoja odluka.
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,120
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно