• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

2018

  1. -Ata-

    Проблем MOMO Racing Wheel на F1 2018 [решено]

    Сакав да го искористам стариот волан МОМО на формула 1 2018, кој притоа си работи најнормално на сите предходни верзии. Наидов на проблем со поддршка, играта воопшто не го препознава уредот и со пребарување наидов на листа каде што недостасува овој модел, а решение никаде. Со оглед на тоа дека...
На врв Дно