1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од uwemi

 1. 50
  Доделено: 19 Февруари 2016

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 2. 15
  Доделено: 15 ноември 2015

  Проверен Огласувач

  Ви честимаме, Вие сте наградени со трофеј Проверен Огласувач.

 3. 10
  Доделено: 7 ноември 2015

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.

 4. 1000
  Доделено: 2 Април 2014

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења

 5. 25
  Доделено: 14 Февруари 2014

  Модератор

  Трофеј доделен само на модератори

 6. 200
  Доделено: 27 Март 2012

  Sensei

  Постирај 2000 мислења.

 7. 10
  Доделено: 1 Јануари 2012

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 8. 10
  Доделено: 12 Декември 2011

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.

 9. 20
  Доделено: 8 Декември 2011

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 10. 50
  Доделено: 8 Декември 2011

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 11. 25
  Доделено: 8 Декември 2011

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 12. 137
  Доделено: 8 Декември 2011

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4

 13. 40
  Доделено: 8 Декември 2011

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 14. 30
  Доделено: 2 Декември 2011

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 15. 10
  Доделено: 2 Декември 2011

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 16. 5
  Доделено: 2 Декември 2011

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 17. 100
  Доделено: 2 Декември 2011

  Зависник

  Постирај 1000 мислења.

 18. 10
  Доделено: 2 Декември 2011

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 19. 5
  Доделено: 2 Декември 2011

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот