• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Peceto

 1. Peceto

  Купувам 2x8GB Kingston DDR3 рам (конкретен)

  Еве една и од мене.
 2. Peceto

  Продавам Google Pixel C 64GB

  Резервирај!
 3. Peceto

  Матична за i7-5930k

  Asus X99 DELUXE XEON E5 2650 V4
 4. Peceto

  Проценка Продавам Motorola One Macro нов

  Дали огласов е се уште активен?
 5. Peceto

  Продавам Dell Inspiron 15 5567

  Продадено. Може клуч.
 6. Peceto

  Купено Купувам i5-8xxx/i5-9xxxf + MB + RAM

  Само плоча не.
 7. Peceto

  Продавам Dell Inspiron 15 5567

  Го работев на биро со монитор,Logitech K400 и Logitech V100.
 8. Peceto

  Продавам Dell Inspiron 15 5567

  i5-7200u, 1x8GB DDR4(има два слота за рам), 1TB HDD, Radeon R7 M445 4GB GDDR5 + Intel HD Graphics 620, 15.6" FHD(1920x1080). Батерија држи 2 часа во зависност од работата. Гаранција до 06.12.2020 (треба да ја најдам). Од тастатурата не работат големиот ентер,спејсот и бекспејот. Не знам дали...
 9. Peceto

  Купено Купувам i5-8xxx/i5-9xxxf + MB + RAM

  Набавено. Фала на сите што излегоа во пресрет со понудите. Може клуч.
 10. Peceto

  Купено Купувам i5-8xxx/i5-9xxxf + MB + RAM

  Купувам комплет како во насловот (може и со 8гб и со 16гб). Користени со можност од некаква гаранција (преостаната или лична). Понуди во ПП.
 11. Peceto

  3x8 ddr3 1600 Mhz

  Ми требаат ИТНО две плочки. Ако се слободни планирај ме ептен ке ми завршат работа. Фала.
 12. Peceto

  Среќни Празници MileStone #3 [GIVEAWAY]

  Среќна Нова Година !!! Многу здравје и к'смет, оти и прасето си беше здраво ама ете си немаше к'смет..
 13. Peceto

  Зоте Брос

  Само локацијата им е иста, немаат никаква обврска за гаранциите на АМЦ. Не си прв со вакво прашање. Секоја недела иде некој да ги праша нешто такво. :D Од друга страна пак може да му помогнат бидејки имаа соработка со АМЦ па може ке знаат нешто повеке-од каде зимале АМЦ СМ и да го пратат на...
 14. Peceto

  msi m670 замена процесор

  Пишан ПП.
 15. Peceto

  msi m670 замена процесор

  M670 | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global AMD® Mobile Processor Turion64x2 TL-50, 52, 56, 60 Mobile Sempron 3200+, 3400+, 3500+ Imam TL50 ili 52 ako ti treba.
На врв Дно