• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од kristijan1001

 1. kristijan1001

  Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

  Zosto se grafickive 10.000+ denari poskapi od toa sto treba da bidat.... 570$ graficka tuka e 815$..... Moze 3080 da kupis so tie pari.. https://www.anhoch.com/product/599870350/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-2xhdmi2xdp-dx12u-rgb-windforce-3x
 2. kristijan1001

  Nvidia - Генерална дискусија

  Некој може да ми даде проценка на графичкава за продажба, купена јануари месец оваа година со гаранција од анхоч. Сакам да земам 3000 серија. Се мислам дали би вредела. Не постирав во огласи зошто не сум баш сигурен дали ќе ја продавам...
 3. kristijan1001

  Телекабел оптички пакети

  Пак на старо, после 6 саат во живо нема шанси да гледаш ништо ццццццц .......
 4. kristijan1001

  Телекабел оптички пакети

  I posle 19h bese dobar denes.
 5. kristijan1001

  Телекабел оптички пакети

  Денеска интернетот добар е нема никаков проблем.
 6. kristijan1001

  Телекабел оптички пакети

  Го користам нивниот. Ама пробав и DNS на Google, сеуште ист проблем. Пример што се дешава на twitch stream. По 0.10 sec симнува. На ваков начин работи за се друго како, отварање слики, страни итн. Нешто како youtube на пример работи нормално или пак симнување на торрент...
 7. kristijan1001

  Телекабел оптички пакети

  Брзината мене ми е константна не паѓа под 39мбпс исто со upload. Проблемот е гледањето стримови и отрварањето слики и страни е споро. Сигурно имаат некој throttle на https ставено за во најупотребуваните часови што е стварно безобразно да се прави без причина. На телекабел сум поради...
 8. kristijan1001

  Телекабел оптички пакети

  Знае некој што се дешава со интернетов последниве неколку дена. Значи upload i download се океј гледање видеа е исто океј, ама отварањето страни, слики или нешто како стримови на twitch.tv е ужасно и многу споро. Buffer неможе ни неколку секунди да симне за гледање. Ова се дешава од 5-6 саат до...
 9. kristijan1001

  Конфигурација за Gaming. Ми треба предлог од каде да ги купам деловите/Монитор.

  Разликата помеѓу 1440P и 4k барем според мене не е воопшто голема и не се исплати посебно на 27 инчи. Дотолку идеш 1080P > 1440p се исплати imo.
 10. kristijan1001

  Конфигурација за Gaming. Ми треба предлог од каде да ги купам деловите/Монитор.

  Да видов, не сум сеуште за 4к, проблемот е што колку и да е добра 3000ката можеби ќе вади 60+ ФПС на 4к на нови игри, но мислам се уште сме далеку од Гејминг во 4к, иако playstation и останати пробуваат да ни го продадат 4к па дури 8к сега со пс5 е далеку од реалноста. Ќе бидам изненаден дури и...
 11. kristijan1001

  Конфигурација за Gaming. Ми треба предлог од каде да ги купам деловите/Монитор.

  не мислам дека има 1440P монитор од CES 2020, барeм ја колку што можам да видам, единствен е 4к , не би избрал 4к за gaming.
 12. kristijan1001

  Конфигурација за Gaming. Ми треба предлог од каде да ги купам деловите/Монитор.

  Фала, во план сум да видам со 3000 серијава што ќе биде, ќе ја или продадам 2070ка та или ќе биде ставена во другиот PC.
 13. kristijan1001

  Конфигурација за Gaming. Ми треба предлог од каде да ги купам деловите/Монитор.

  Монитор немам земено уште, ама ќе гледам да го земам LG- то (LG-27GL850G-B) . На крај од месецов ми кажаа дека ќе го има на залиха за нарачка ,па ке видиме, За сега користам стар монитор. Отворија каде што беше АМЦ во ГТЦ: Zote Store – We care for your needs!
 14. kristijan1001

  Конфигурација за Gaming. Ми треба предлог од каде да ги купам деловите/Монитор.

  haha znam, ke zemam 3000 serija, ke ima poveke smisla vo idnina :D
 15. kristijan1001

  Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

  Cooler Mastercase H500 - Zotebros 6900 ден Intel i9 9900k - Anhoch 32,605 ден Dark Rock Pro 4 - DDStore 5180 ден Gigabyte Nvidia 2070 Super Gaming OC -Anhoch 34,200 ден Kingston 2x16GB 3200mhz CL16 -Setec 10,229 ден (знам overkill) Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI -Zotebros 12,380 ден Samsung M.2...
На врв Дно