• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Fredy

 1. Fredy

  Неубави искуства од Comupter Universe

  Имам.Месеципол ме дупеа додека не ми ги рефундираа парите за графичка која наводно беше "на лагер". Живци искинав дополнително зш не беа мои парите,брат ми ќе го поебев несакајќи.
 2. Fredy

  Неубави искуства од Comupter Universe

  Ќе се усреќиш со таа тешка превара од сајт/фирма шоидае... Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 3. Fredy

  Надувани цени на графичките заради mining

  Не се лоши цениве Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 4. Fredy

  Препорака за маус

  Немој толку топло,и така изгоревме веќе :) Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 5. Fredy

  Надувани цени на графичките заради mining

  Абе он ако сака и за безпари нека ви го дава,мене ми е скроз сеедно :) Муабетот ми е дека голем процент од луѓето сфатија дека копањево(а со тоа и цените на графичките) циклично се менува. Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 6. Fredy

  Надувани цени на графичките заради mining

  Умреа тие времиња коа Пане продаваше по 4.5-5к 580ки... Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 7. Fredy

  Надувани цени на графичките заради mining

  Така је ама може и не је. Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 8. Fredy

  Надувани цени на графичките заради mining

  Само новајлиите во копањево се доволно глупи да ги продаваат картите по смешни цени,па за година дена пак да ги купуваат за по 500 евра. Мислам дека таа лекција е научена. Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 9. Fredy

  Тест на графичка

  Држи вода ова. Е сеа заебано е ако недајбоже имаш корона и изгубиш мирис. А ти се брза... Мн. лоша ситуација :) Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 10. Fredy

  Надувани цени на графичките заради mining

  Почнаа да паѓаат цените на картиве. Еве еден пример:
 11. Fredy

  Mining и Продажба

  Што се 450 илјади денари за копач/мераклија? Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 12. Fredy

  Надувани цени на графичките заради mining

  Што има врска дали е копана кога и онака нели копаните карти се најдобри,поготово кога пука балонот и сите копачи продаваат? Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 13. Fredy

  ASUS TUF A15 FA506QM

  Затоа е таа цена. Кога ќе го има на лагер ќе биде 10-15к поскап. Стара фора им е ова,не е нешто ново. Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 14. Fredy

  Нексио - негативно искуство

  Никогаш никој не употребил по грозен збор за хардвер од "мишки". Да сум фактор на форумов автоматски би го цензурирал! Sent from my SM-G975U using Tapatalk
На врв Дно