• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од cacko1

 1. cacko1

  Електронски цигари

  Не е проблем полначот мислам колку што е проблем кинеската електроника и внатрешната [emoji367] вградени во истите. Добро е што не било полошо. Поздрав Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 2. cacko1

  Електронски цигари

  Фис незнам дали сирената е 24-25мм дијаметар. Ако е таква да ти понудам јас пико25 го има на огласите силвер верзија (веројатно си видел), само ќе ти треба и 18650 [emoji367] или две. Ако си заинтересиран пиши пп ќе се договориме. Поздрав Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 3. cacko1

  Електронски цигари

  Од поранешно искуство мтл и читано за тенка жица а мала снага мотаат и на 2мм коил макс 2.5 мм дијаметар. Све над тоа само ќе биде пренатопен памукот и ќе прска. Мое мислење на 3 мм само комплексни греачи со многу жици што бараат јака ватажа и многу воздух. Али сепак пробај, за проба пари не...
 4. cacko1

  Електронски цигари

  @rilly ако моташ со 26авг жица направи паралел микро коил 5-6 круга колку има место во дриперот. За алиенот да не ги фрлаш коилите пробај одмотај ја надворешната тенка жица внатре ако е сплескана жица со неа направи нов коил. Поздрав Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 5. cacko1

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  Up Нова цена 1300мкд (Не му фали ништо, како ново е сочувано) Може и замена за механички мод или дрипер 24-25мм поново нешто. Поздрав Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 6. cacko1

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  Може не е проблем Цена 1600мкд.(неможе едит на огласот) Купено е од фастек (оргинал е, има и скреч код за проверка). Може се да се стави до 25мм ширина Поздрав Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 7. cacko1

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  Продавам Пико 25, многу малку користен (претежно по дома со футрола) иде со уште една нова футрола некористена. Има инсталирано лисица arcticfox на него. Повеќе инфо во имбох[emoji6] Поздрав Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 8. cacko1

  (ecig) Handcheck!

  Raw power Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 9. cacko1

  Електронски цигари

  $19.90 Free Shipping SXK Skyline Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer (316 SS + Glass, Silver (SXK)) at m.FastTech.com Излегол и схк верзија со лого а можеби и МАР кодот ќе работи од денес,утре (и вака е поефтин но ќе биде уште поефтино). Поздрав Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 10. cacko1

  Електронски цигари

  Стигна пред 1 недела од фт ( немав време да пишам )и само тоа се користи од тогаш. Пробани 3 најмали дискови за м2л - 3х1мм лабаво м2л, 1х1,5мм тесно и 2х1,5мм исто полабаво м2л али мене ми одговара те се навикнав на цугот. Следно за проба е д2л дисковите. Изработката е одлична како за клон...
 11. cacko1

  Електронски цигари

  Профи си ги свиткал ноџињава на плус пинот на коилите. Лајк [emoji6] Поздрав Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 12. cacko1

  Електронски цигари

  Си функционира нормално фт апп, немало проблем деновиве. Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 13. cacko1

  Електронски цигари

  Еееееее Гајче јас од кога викам механика нешто ово-оно, гледам еден куп луѓе ги користат по светов ( и јас не бев на тој час, почнав со стапче и дирекно на регулиран мод) и све ме одвраќаат и предомислуваат колегиве, на толку добри регулирани модови дна-мна да се враќаме назад на цефки донекаде...
 14. cacko1

  Електронски цигари

  Или мериш со шприц 1.5мл арома за 15% за 10мл. За 100 мл - 15 мл арома ќе ти треба. Најдобро со инсулински шприц или било каков, само што помал шприц за попрецизно мерење. Поздрав Едит Истото ти го пишал и @Metuzalem на линкот, сега видов
 15. cacko1

  Електронски цигари

  Поздрав до @Gajche-X $22.54 Coppervape Skyline Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 316 SS + Glass, Silver (free shipping) - FastTech.com $22.54 Coppervape Skyline Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 4ml / 316 stainless steel + glass at FastTech - Worldwide Free Shipping Сеа да видиме...
На врв Дно