• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Andrijeski

Роденден
11 јуни 1983 (Возраст: 37)
Веб-страница
http://andrijeski.net
Прекар
DrunkY
Професија
Експерт
Омилен цитат
Комплицирано е, ќе ти објаснам другпат
Музика
poi
Програмски јазици
LOLCODE
Најчесто користени апликации
Firefox, Skype
Омилен спорт
Zorbing
Интереси
poi

Контакт

Скајп
Andrijeski

Потпис

http://andrijeski.net ; "We are what we think." - Buddha (BC)

Следи

Трофеи

 1. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 2. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 3. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 4. 200

  Sensei

  Постирај 2000 мислења.
 5. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 6. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 7. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 8. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 9. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 10. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно