1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wordpress help

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од Nikola147, 23 Март 2019.

 1. Nikola147

  Nikola147
  Intern

  15
  0
  3 Декември 2018
  Машко
  Dali ima nekoj sho moze da mi pomogni nesto okolu edna veb strana za pari normalno neka mi pisi .. pozz
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,190
  6,301
  27 Март 2014
  Што поточно те интересира?
   
 3. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  854
  431
  12 Април 2017
  Машко
  Пиши што ти треба, може и за беспари да ти помогне некој
   
 4. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  533
  426
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Пукај додека сме тука, ем расположени :)
  Освен ако ти треба цел сајт или пола сајт :))
   
 5. Nikola147

  Nikola147
  Intern

  15
  0
  3 Декември 2018
  Машко
  pravam e biblioteka i mi treba sea da napravam nekoja forma za zaclenuvanje na vo bibliotekava i za toa da platat odredena suma i so zaclenuvanjevo da imaat odredeni privilegii za knigive ..
   
 6. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  533
  426
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Има доста плагини што веднаш ќе ти ја истераат работава,
  само не сум сигурен од бесплатните некој дали ќе покрие баш сè.

  Имаш одреден буџет да најдеме некој плагин за купување што би ти вршел работа?
   
 7. Nikola147

  Nikola147
  Intern

  15
  0
  3 Декември 2018
  Машко
  da mozi
   
 8. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  533
  426
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Еве неколку што ги имам пробано:

  WP-Members Membership Plugin
  како целосно решение. Плагинот крие содржина за нелогирани посетители.
  Штом ќе се зачленат, добиваат привилегии да отвараат постови, категории и сè што ќе им дозволиш.

  Ultimate Member – User Profile & Membership Plugin
  Овој има малку повеќе контроли...

  Ако сакаш можеш и да одиш со WooCommerce, да ги направиш сите книги како продукти во свои категории
  па да ставиш нешто вакво
  YITH WooCommerce Subscription

  Разликата со Woo е што однапред ќе имаш некаков предодреден дизајн за разлика од обичните постови.

  Прочитај ги убаво сите да видиш точно што ти е потребно, а и најлесно за изведба.

  WooCommerce е доста обемен во подесувања и може да те заболи малку глава ако не си го користел до сега. :)
   
 9. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,246
  1,259
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  за сериозен бизнис и во контекст на твоето барање, пак се сведуваме на фирма.
  Во Мк за секаков легален е-бизнис е потребно фирма.
  Ако е за странски пазар друг муабет.
   
 10. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  533
  426
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  @Nikola147

  Пиши ги деталите што ми ги прати на мене, може некој друг ќе има уште идеи или пак директно да ти помогне за надоместок како што напиша претходно.

  @Pulse

  За демо проект му е како што ми кажа во порака.
  За таа намена не мора да постои директна наплата, може да го изведе плаќањето како wire transfer и како администратор да ги одобрува профилите да добијат пристап.

  Ова бива со WooCommerce, со другите плагини не сум пробал.
   
 11. Nikola147

  Nikola147
  Intern

  15
  0
  3 Декември 2018
  Машко
  Da da, tocno taka demo proekt nemora da postoi direktna naplata da odobruvam kako administrator
   

Сподели

Вчитување...