• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

Nik

Gaining Experience
4 април 2018
73
56
Некој искуство со овие два телевизори , повеќе сум за ЛГ но некако и самсунгот ми фаќа око
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
233
110
Некој искуство со овие два телевизори , повеќе сум за ЛГ но некако и самсунгот ми фаќа око
Jas imam tu 7171 slika i zvuk top,ne koci ne secka nema delay....
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
909
Неврленд
Некој искуство со овие два телевизори , повеќе сум за ЛГ но некако и самсунгот ми фаќа око
Ако не ти е стало до DTS звук оди на Samsung. VA панелите имаат подобар контраст и приказ на бои. Ем тај модел можно е да има даљинско со гласовни команди и помалку копчиња шо е ногу попрактично од стандардното даљинско. Ем сталката е супер.
 

Dbk pp

Intern
5 март 2020
1
0
Здраво,
заинтересирани сме за телевизор,се двоумиме измеѓу PHILIPS и LG,49``.
Досега имавме LG,го користевме 10години,и сме презадоволни.
Ве молам мислење.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
909
Неврленд
Здраво,
заинтересирани сме за телевизор,се двоумиме измеѓу PHILIPS и LG,49``.
Досега имавме LG,го користевме 10години,и сме презадоволни.
Ве молам мислење.
После 10 години LG редно е да преминете на Samsung. Зар цел живот на LG ке го потрошете? Пилипс не е вреден за помена.
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
713
441
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
После 10 години LG редно е да преминете на Samsung. Зар цел живот на LG ке го потрошете? Пилипс не е вреден за помена.
да не ги вреѓаме Philips, почнувајќи од таму некои модели пред 5 години кои уште беспрекорно работат, па се до понови и поквалитетни модели...
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
909
Неврленд
да не ги вреѓаме Philips, почнувајќи од таму некои модели пред 5 години кои уште беспрекорно работат, па се до понови и поквалитетни модели...
Не ги вреѓаме. Пилипсо веке е кинески. Не е тај шо беше пред 7-8 години.
Туку кладам се дека ти имаш пилипс и затоа се умешуваш одма како и за рајзено! Give us a break dude!
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
713
441
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
он и жена му најверојатно...

Не ги вреѓаме. Пилипсо веке е кинески. Не е тај шо беше пред 7-8 години.
Туку кладам се дека ти имаш пилипс и затоа се умешуваш одма како и за рајзено! Give us a break dude!
не бре туку имам многу добар телевизор прва класа, "само USB-то нешто не му работе"...
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
713
441
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Доволна причина да го заобиџе!
колку пари толку музика... Andriod TV за 26к тогашни сегашни некаде окулу 20к може и помалку...
со сите напредни функции, од DLNA, до SMART IPTV,
не сум фанатик по 60-80k панели за да играм "фантастични" PS5 игри на него...
да даде Господ уште 5 години да ме служи, па таман да ми се фати некаде 40EUR за година...
(или по натпревар фудбалски сега да не рачунам)
а што се однесува на USB-то кое "не работи": нема проблем, има на телевизорот уште неколку во добра состојба,
а и пред сѐ не сме 20 век па да гледам филмој на USB...
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
205
106
Не ги вреѓаме. Пилипсо веке е кинески. Не е тај шо беше пред 7-8 години.
Туку кладам се дека ти имаш пилипс и затоа се умешуваш одма како и за рајзено! Give us a break dude!
Како ти со самсунзиве :)
Човеков 10 години користел лг без ништо да му фали.
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
713
441
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Како ти со самсунзиве :)
Човеков 10 години користел лг без ништо да му фали.
да не заборавим(е) да кажем(е)...
И Кинезиве "жолти гејови", ни подвалуваат секакви чипсети, процесори, чипој...
 
Последна промена:

Deksa

Gaining Experience
9 февруари 2012
652
445
Ve molam za preporaka za 43" budzet varijanta isklucivo Samsung tv, Imam LG 42LB650V, ispogorea diodite na panelot....

Dali pomegju 1300 PIC I 2000 PIC ima golema razlika?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Последна промена:

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
909
Неврленд
Како ти со самсунзиве :)
Човеков 10 години користел лг без ништо да му фали.
Јас Самсунг имам едно 5-6 месеца. И монитор Самсунг едно две години, ама не оти го бирав, таков ми го понудија. Иначе претходно, ЛЏИ, Хитачи и други.
Иначе на човеков сега му фали промена малце буразеру.
А онај горе "паметниов" лик-ник веќе не е реплицирање.
 

triki123

Баниран/a
4 мај 2019
85
63
Некој да препорача од овие што ги нудат на А1 имам 10 000 кредит за продолжување договор па би сакал да земам некој околу 20 000. Да речеме дали има некој искуство со овој
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
909
Неврленд
Некој да препорача од овие што ги нудат на А1 имам 10 000 кредит за продолжување договор па би сакал да земам некој околу 20 000. Да речеме дали има некој искуство со овој
Само договори се најпрво да не ти го праќаат по карго.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
909
Неврленд
Види на крај краева пред да потпишам ќе го проверам :)
Ама каргото не функционира така. Они само доставуваат. Тај потпис не е дека си го проверил каков е од а1. Кажи им на а1 дека сакаш сам да си го подигнеш.
 

triki123

Баниран/a
4 мај 2019
85
63
Ама каргото не функционира така. Они само доставуваат. Тај потпис не е дека си го проверил каков е од а1. Кажи им на а1 дека сакаш сам да си го подигнеш.
Се зезам бе, поради темата што беше актуелна со скршениот телевизор од а1, не знам дали беше по карго. секако би идел да си го зимам.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
909
Неврленд
Се зезам бе, поради темата што беше актуелна со скршениот телевизор од а1, не знам дали беше по карго. секако би идел да си го зимам.
По карго беше. Ама прашање е дали би дозволите сам да си го подишнеш?
Малце чудно и нелогично. Ама еден член кажа како од Телеком за телевизор коа рекол дека ќе дојде сам да си го подигне, му рекле дека не бива, морало даму го пратат по пошта. Затоа прво разговарај види на шо си.
 

igork

Intern
1 март 2010
47
10
samsung ue 32 j 5200 awxxh
Шифра: 84054610
0 мислења
• 32"(80cm)Full HD SMART LED TV
• Резолуција:(1920 x 1080 pix)
• 200Hz PQI
• Hyper Real Engine
• Mega Contrast
• Wide Color Enhancer
• Dolby Digital Plus,DTS Studio Sound DTS Premium Sound
• Samsung SMART TV
• 2xHDMI,1xUSB,SCART,Cl+
• DVB-T/C
• Вграден Wi-Fi
За овај телевизор ми треба sound bar, телевизорот го купив 2016 година, моделот Можи од 2014 да е, има инфраред аудио излез, дали би можело да се поврзи бежично со wireless или bluetooth не ми се верува, стар тв е
 

Deksa

Gaining Experience
9 февруари 2012
652
445
Ve molam za preporaka za 43" budzet varijanta isklucivo Samsung tv, Imam LG 42LB650V, ispogorea diodite na panelot....

Dali pomegju 1300 PIC I 2000 PIC ima golema razlika?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Aj da spodelam iskustvo, imav LG od ovoj model:
Odlicen TV, ama posle 3 god pocnaa da otkazuvaat diodite za background light

Zemav denes Samsung:

Znaci citajte vnimatelno, KATA-STROFA!
Brightness max 50 (temno ko mrak), blur slika vo sporedba so gorenavedeniot LG model
Boite mislam deka ne se tolku "zivi" kako na LG-to (demek nesto nova tehnologija servira Samsung Crystal Display pa se zatrcav...)
Lesen (igracka vo sporedba so LG)
Stoi na edni mizerni 2 nodzinja sto se pikaat vo plastikata so zapinjanje, nasproti elegantnata, teska i masivna podloga so 4 strafa na LG
Kabelceto za napojuvanje e so debelina na usb kabelot sto mi e za tel, uticnicata onaa najtenkata sto ja stavaat na sijalicki za elka
Ima cela EDNA USB porta (ako se zaebe good luck, dobro e ima 2 HDMI se potrudile
Nesto citav vo specs 3D zvuk (dada tranzistorce od pazar)
Daljinskoto igracka lugje, kolku kutija cigari, kockasto (oshtro), tenko bega niz race, nasproti masivnoto, futuristicko daljinsko na LG
Plastikata pozadi e baagi pomeka vo sporedba so LG

Da se razbereme, modelov na Samsung ne e osnovna verzija, ponapreden model e.
Bruka za Samsung, neka stavat kluc na fabrikite i aj so zdravje, a ne so cenite mislis dijamantski proizvodi prodavaat, uzas.... Edino telefonite sto im vredat.....

E sega ke vidime kolku ke traat diodite za background light si pa rekov aj Samsung go falat site, osekjam deka se poebav gadno, ama se fativ za oroto ke go igram sega....

Nikad vekje Samsung.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,823
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно