1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Synology Makedonija на FB....

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од Synology MK, 23 Март 2013.

 1. Synology MK

  Synology MK
  Gaining Experience

  56
  69
  21 Април 2012
  Машко
  Управител
  http://www.facebook.com/synologymk?ref=hl

  Голем број на новитети, информации, модели од Synology , како и пропратни информации за брендови кои се компатибилни со него.

  Посетете ја оваа ФБ страница, и побарајте помош околу изборот на соодветен модел соодветен на Вашите потреби.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,398
  12,534
  2 Август 2012
  Машко
  А, поштено да си платевте реклама на it.com.mk и да не се гребете вака не е подобро?
  Башка ќе го помогнете и форумот.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  866
  891
  24 Февруари 2008
  Незнам која е потребата на напаѓање на членот. Баш е океј тоа што вработен во IT фирма се осмелил да се регистрира и активно да учествува во дискусии, па сега проблем е тоа што во некоја си под-категорија отворил тема за нивните производи. Јаката реклама... Не го бранам, нит сум бил некогаш во ЈВСНет, нит знам кај се наоѓа, ама незнам кој е проблемот за толкава нервоза низ форумов. Секој ден истото.
   
  Synology MK, prichina и на skullmonkey им се допаѓа ова.
 4. MachineGunMan

  MachineGunMan
  Баниран/a

  228
  125
  12 Јануари 2013
  Машко
  Не е доволно тоа што дава попуст за членoвите на форумот? Па уште и да плаќаат реклама.. Да одбереме едно од тие 2. Јас сум за попуст.
   
 5. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,871
  4,588
  8 Април 2011
  Машко
  Оставете админите и модераторите да решаваат што треба а што нетреба да се постира,реално на нас членовите не ни смета,незнам зошто ти смета тебе?Ако не е правилно има кој да решава за тоа.Незнам зошто изигравате каубојци и ловите некој ако згреши или прекрши правило а не е ваша работа.
  Ако е погрешно тука се модераторите да реагираат.
   
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,398
  12,534
  2 Август 2012
  Машко
  Она од членот не е ниту вест од IT областа ниту прашање ниту бутур. Она е класично рекламирање...кога веќе почнуваме да дискутираме за тоа.
  Ако е дозволено вакво герила рекламирање на форумов тогаш слободно кажете.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,326
  24,912
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  А од кај си толку сигурен дека не еплатено за рекламирање или одобрено од администратор?
   
  На masterficx и dejan_str им се допаѓа ова.
 8. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,871
  4,588
  8 Април 2011
  Машко
  Ако ти дозволи админстацијата на IT тогаш може,правилата ги прават тие.Човекот можда си платил а и да не платил можда му е дозволено.Кој заслужил си заслужил.Или сега ако на некој му е дозволено ке се налутиме и ке плачиме ко мали деца?Што ви смета ако на некого му е дозволено да рекламира?Бисерот ке ви се срони?ЕЕЕее што народ ке бевме,само да се расипувало нешто,само да се чекало некој да направи нешто за после да се обвинуваат админстраторите како демек ете нема правда,некој има привилегии а некој не.Дајте бе еднаш гледајте си ја својата работа и остајте кој што постирал и што му е дозволено.Одма мржња да се правело .Разберите еднаш,ние сме членови тие се администратори,тие се за да одредуваат правила а ние сме да ги почитуваме,ние сме тука да научиме нешто за IT и да пренесеме што знаеме за IT,a aко некоја тема не е за тоа,никој не не тера да постираме со сила.Све нешто лично сваќате,чудо големо ако на некого му се дозволило нешто на форумов а на друг не,ке плачиме сега тоа.Можда членот си заслужил,можда платил,можда врски има и затоа рекламира,како и да е,нас не треба на не боли таквото што е причината за тоа што му е дозволено.Чуден народ сме па па паа!!
   
 9. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,398
  12,534
  2 Август 2012
  Машко
  Најдобро е да биде сигурен сопственикот на страната и форумот. За мене не е потребно да сум сигурен дали е платено или одобрено

  btw
  Како ќе знаат во JVSNet дали сум корисник на форумов кога ќе барам попуст ?
   
 10. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,871
  4,588
  8 Април 2011
  Машко
  Па можеш на форумов да му пратиш ПП со твои информации кога ке планираш да купуваш нешто од кај нив,И тој ке остави абер во салонот .
   
 11. architect

  architect
  Unstoppable

  1,927
  2,278
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  флаерчето која требаше да победи на synology натпреварот ама ме откачија :(
  [​IMG]
   
  На masterficx, bokiscout, uwemi и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. Synology MK

  Synology MK
  Gaining Experience

  56
  69
  21 Април 2012
  Машко
  Управител
  Господа, јас се извинувам што мојата добра намера за помош околу Synology, Вие ја свативте како герила маркетинг. Во иднина нема да си дозволам таков луксуз.

  Ви благодарам за вниманието.

  Не е точно дека некого сме откачиле. Имаше временски рок за достава и гласање. Еве за да не испадне дека не сакаме да го наградиме Вашиот труд, доколку набавите некој од уредите на Synology, од мене имате 5% попуст.

  Ќе испратите маил на synology@jvsnet.com.mk со Ваши податоци, и ние ќе ве контактираме.
   
 13. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,950
  3,058
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На натпреварот победи тој што си собра најмногу гласови! Тачка :D + Дизајнот беше супер :D
   
 14. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,834
  5,013
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Местено било слушнав... :)
   
 15. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,950
  3,058
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Беше :D
  Јас го лапнав ^^
   
 16. smole

  smole
  Unstoppable

  2,982
  3,329
  18 Април 2007
  Цел? :D
   
 17. Synology MK

  Synology MK
  Gaining Experience

  56
  69
  21 Април 2012
  Машко
  Управител
  Од кого тоа слушнавте дека било местено ?
   
 18. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,950
  3,058
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Сиот!
   
  На Kajsibebraat и Ceco им се допаѓа ова.
 19. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,834
  5,013
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Уживај друже, шала беше. Се шалиме со бате skullmonkey
   
 20. Synology MK

  Synology MK
  Gaining Experience

  56
  69
  21 Април 2012
  Машко
  Управител
  Дали имам дозвола од Вас да ја објавам оваа креација на ФБ страната на Synology Makedonija ?
   
 21. architect

  architect
  Unstoppable

  1,927
  2,278
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  ќе падне наталитетот ако луѓево го послушаат мојот совет како на флаерот ;) . Доколку мислите дека е соодветен и не вулгарен можете да му правите што сакате имате моја дозвола,
   
 22. smole

  smole
  Unstoppable

  2,982
  3,329
  18 Април 2007
  Поштувам луѓе што се спремни да се нашалат и на своја сметка. Додуша ти мораш, актер си :D

  На темата: Го поздравувам потегот на ЈВС Нет директно да комуницира со нас. Да одговараат на прашања, да пуштат некој нивен/форумџиски тест на некое Синолоџи (мене конкретно ме интересира вистинската трансфер брзина на 413ката која ја продаваат со WD црвени/ мешани дискови/ мои дискови нс пр.), некој тест на некој друг хардвер кои они го продаваат (било да е УПС, ip камера или нешто друго).

  Ако во целата равенка има и попуст за нас за нивните производи тоа би било бонус и би било од корист на сите (рецимо да немора стварите они кои ги носат да ги зимаме од странство поради ценовна разлика).
   
 23. Synology MK

  Synology MK
  Gaining Experience

  56
  69
  21 Април 2012
  Машко
  Управител
  http://www.facebook.com/photo.php?f...13783664.25134.100003168277537&type=1&theater

  Ако сакате уред на Synology кој има најдобар однос цена/перформанси тоа сигурно е DS412+. Во моментов е најпродаван во Македонија иако е релативно скап. Правени се доста тестови од наша страна, побарајте на ФБ Synology Makedoinja сигуро ќе најдете. Како за сите производи што даваме попуст и за овој бренд имате 5% при набавка од ЈВСНет. За од други места немозам да го гарантирам попустот. (да не дојде до забуна, за Noctua имате 8% попуст). DS413 досега не сме го донесле во МК, затоа што по цена е блиску до 412+, но според спецификацијата е цел ранг подолу, а и скрено за него нема баш никакво интерес од страна на корисниците. DS413j е исто така баран производ. Нашиот пазар е доста чуден, или најевтините или најскапите модели. Средина многу ретко, DS213 e од средна класа кој е доста продаван. Останува на Вас да си одлучите дали и што ќе одберете. Секој што има потреба од совет, може да не контактира на synology@jvsnet.com.mk
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 24. smole

  smole
  Unstoppable

  2,982
  3,329
  18 Април 2007
  Ајде јас да го напишам моети искуство со JVS Net.

  Го исконтактирав членот Synology MK, за да се распрашам за цените, модели, совет и слично. Ми одговори на сите прашања за на крај да побарам тест вожња на уред, кај мене дома.

  Се согласи да и го даде на реверс, само со лична карта без капар и слично (иако јас понудив, чисто за негова сигурност).

  Дојдов утредента, здраво - здраво јас сум тој и тој, бујрум уредот, ми запишаа податоци за реверс и ми го дадоа.

  Дома го однесов, ги инсталирав драјвовите и почна да се прави РАИД-от. Уредот (411+) си беше супер - нема кабли туку ХДД-ата идат директно во слот, case-от е малечок и релативно тивок. Правев мои тестови за да видам како работи, и мора да признаам работи побрзо (трансфер брзините) од мојата Фринас кутија.

  По два дена го вратив, го палиме - не работи. Цркнала меморијата од ноќеска до сабајле. Човекот донесе друга, ја стави и се си работеше како што треба. Нити ми мрчеше нити ми бараше пари, ни караници ни тепачки.

  Си направивме поштен муабет, му се заблагодарив на гестот си се поздравивме како луѓе и тоа беше тоа.

  Ова беше моето искуство со нив - крајно позитивно во секој поглед, радо би правел бизнис со нив. И човекот и фирмата си се на место комплетно.

  За уредот немам лош збор - феноменален мал уред кој совршено си ја врши работата. Конструкцијата негова, големината и неговиот софтвер се топ. Секој што ќе рече другачје - јаде гурабии.

  Ова беше мое видување на работите, крајно непристрасно бидејќи првпат во животот го видот човекот, не сум никако поврзан со него и морам да кажам дека е вистински професионалец. Прав пример за како се води бизнис и се однесува кон клиент, макар и потенцијални.
   
  На stefan, skullmonkey, Synology MK и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,326
  24,912
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Професионално во секој случај.
   
Слични теми
 1. Synology MK
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  952
 2. skullmonkey
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  1,877
 3. skullmonkey
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  1,649
 4. xenon
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  2,187
 5. Synology MK
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,573
Вчитување...

Сподели

Вчитување...