1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на графички картички

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 12 Декември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  20190607_002943.jpg

  Додадени две графички картички Asus GTX 1070 Dual 8GB OC.


  1) 2x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купени на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 13500 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1060 6GB Aorus Extreme - Купена во Март 2017, гаранција 1 месец од мене, комплет пакување - 8800 денари
  3) Резервирана 1x Gigabyte GTX 1060 Aorus 6GB 9gbps version - Купена во Декември 2017, под гаранција до Септември 2020, комплет пакување - 9500 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 7 Јуни 2019
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  1) 1x Gigabyte RTX 2070 8GB Windforce 3X OC - Купена пред 5 месеци, комплет пакување, под гаранција уште година и 7 месеци - 27500 денари
  2) 2x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купени на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 13500 денари
  3) 1x Gigabyte GTX 1060 6GB Aorus Extreme - Купена во Март 2017, гаранција 1 месец од мене, комплет пакување - 8800 денари
  4) резервирана 1x Gigabyte GTX 1050TI Low Profile 4GB- Купена во Ноември 2017, под гаранција до Ноември 2019, комплет пакување - 5800 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 10 Јуни 2019
  gremlin, Piljar и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Намалени цени на gtx 1070:

  1) 1x Gigabyte RTX 2070 8GB Windforce 3X OC - Купена пред 5 месеци, комплет пакување, под гаранција уште година и 7 месеци - 27500 денари
  2) 2x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купени на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 13000 денари
  3) 1x Gigabyte GTX 1060 6GB Aorus Extreme - Купена во Март 2017, гаранција 1 месец од мене, комплет пакување - 8800 денари
  4) резервирана 1x Gigabyte GTX 1050TI Low Profile 4GB- Купена во Ноември 2017, под гаранција до Ноември 2019, комплет пакување - 5800 денари
  5) 2x XFX RX580 4GB Black Edition - гаранција лично од мене 1 месец, без кутија - 5300 денари


  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 12 Јуни 2019
  На GGTT1 и Ace Lud им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Update:

  1) 1x Gigabyte RTX 2070 8GB Windforce 3X OC - Купена пред 5 месеци, комплет пакување, под гаранција уште година и 7 месеци - 27000 денари
  2) 2x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купени на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 13000 денари
  3) резервирана 1x Gigabyte GTX 1050TI Low Profile 4GB- Купена во Ноември 2017, под гаранција до Ноември 2019, комплет пакување - 5800 денари
  4) 2x XFX RX580 4GB Black Edition - гаранција лично од мене 1 месец, без кутија - 5500 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На gremlin и GGTT1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Update:

  1) 1x Gigabyte RTX 2070 8GB Windforce 3X OC - Купена пред 5 месеци, комплет пакување, под гаранција уште година и 7 месеци - 27000 денари
  2) 2x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купени на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 13000 денари
  3) резервирана 1x Gigabyte GTX 1050TI Low Profile 4GB- Купена во Ноември 2017, под гаранција до Ноември 2019, комплет пакување - 5800 денари
  4) 1x Asus GTX 750TI OC 2GB - без кутија - 2700 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 26 Јуни 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Некои картички продадени/резервирани, додадени други графички картички:
  IMG_20190724_231530.jpg
  1) 1x Gigabyte RTX 2070 8GB Windforce 3X OC - Купена пред 5 месеци, комплет пакување, под гаранција уште година и 7 месеци - 26000 денари
  2) 1x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купена на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 13000 денари
  3) 1x GeForce GTX 1070 SuperClocked Black Edition - Треба да проверам уште колку гаранција има, комплет пакување- 13000 денари
  4) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6500 денари
  5) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6000 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 25 Јули 2019
  На Ace Lud и GGTT1 им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа:

  1) 1x GeForce GTX 1070 SuperClocked Black Edition - Треба да проверам уште колку гаранција има, комплет пакување- 13000 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6500 денари
  3) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6000 денари

  075 437-061, Кирил

  Цените се фиксни
   
  Последна промена: 9 Август 2019
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа:

  1) 1x GeForce GTX 1070 SuperClocked Black Edition - Треба да проверам уште колку гаранција има, комплет пакување- 13000 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1070 Windforce 2 OC 8GB - Купена на 05.07.2017, истечена гаранција - 12500 денари
  3) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6500 денари
  4) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6000 денари
  5) 1x Asus Dual RX580 4GB OC - Купена во 2018 година, изгубена гаранција, (користена за гејминг) - 5500 денари

  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  architect, Ulrezaj и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа:

  1) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6500 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6000 денари


  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  Alex18, GGTT1 и на Ace Lud им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Додадени нови графички картички:

  1) 1x Asus Turbo GTX 1060 6GB - купена на 25.12.2017, под гаранција до 25.12.2020 година - 8500 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6500 денари
  3) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6000 денари
  4) 4x ASUS Expedition GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB - Купени во Декември 2017, гаранција до Декември 2020 година - 5200 денари
  5) 5x Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC - Купени во 2018 година, гаранција лично од мене 1 месец - 5200 денари
  6) 1x Gigabyte GTX 750TI 2GB - Купена во 2016 година, истечена гаранција - 2700 денари

  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  Последна промена: 23 Август 2019
  PC_GAMER, Rukfash и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа:

  1) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6500 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6000 денари
  3) 3x ASUS Expedition GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB - Купени во Декември 2017, гаранција до Декември 2020 година - 5200 денари
  4) 3x Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC - Купени во 2018 година, гаранција лично од мене 1 месец - 5200 денари
  5) резервирана Gigabyte GTX 750TI 2GB - Купена во 2016 година, истечена гаранција - 2700 денари

  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  Последна промена: 28 Август 2019
  На GGTT1 и Ace Lud им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Додадена графичка на продажба:
  IMG_20190828_190227.jpg
  1) 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB OC - Купенa во Јули 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција од мене еден месец - 13000 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6500 денари
  3) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6000 денари
  4) 3x ASUS Expedition GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB - Купени во Декември 2017, гаранција до Декември 2020 година - 5200 денари
  5) 3x Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC - Купени во 2018 година, гаранција лично од мене 1 месец - 5200 денари
  6) резервирана Gigabyte GTX 750TI 2GB - Купена во 2016 година, истечена гаранција - 2700 денари

  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  На Rukfash и GGTT1 им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB OC - Купенa во Јули 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција од мене еден месец - 13000 денари
  2) 1x MSI GTX 1060 6GB Gaming X - Купена во 2017, гаранција еден месец од мене - 8000 денари
  3) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6200 денари
  4) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 5700 денари
  5) 2x ASUS Expedition GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB - Купени во Декември 2017, гаранција до Декември 2020 година - 5000 денари
  6) 2x Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC - Купени во 2018 година, гаранција лично од мене 1 месец - 5000 денари
  7) резервирана Gigabyte GTX 750TI 2GB - Купена во 2016 година, истечена гаранција - 2700 денари

  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  Последна промена: 5 Септември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB OC - Купенa во Јули 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција од мене еден месец - 13000 денари
  2) резервирана 1x Palit GTX 1070 8GB Super JetStream OC - Купена во 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција од мене еден месец - 12500 денари
  3) резервирана 1x MSI GTX 1060 6GB Gaming X - Купена во 2017, гаранција еден месец од мене - 8000 денари
  4) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6000 денари
  5) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 5500 денари
  6) 2x Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC - Купени во 2018 година, гаранција лично од мене 1 месец - 5000 денари


  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  Последна промена: 13 Септември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Некои картички се продадени. На продажба додадени 6x RX Vega 56 во перфектна состојба, користени неколку месеци:

  20190918_183025.jpg 20190918_193118.jpg 20190918_193106.jpg

  1) 6x Power Color Red Dragon Vega RX56 8GB HBM2 OC - Купени од странство во 2018 година, 3 месеци гаранција лично од мене - 14000 денари
  2) 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB OC - Купенa во Јули 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција од мене еден месец - 13000 денари
  3) 1x MSI GTX 1060 6GB Gaming X - Купена во 2017, гаранција еден месец од мене - 8000 денари
  4) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6000 денари
  5) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 5500 денари

  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  Последна промена: 18 Септември 2019
  На Eddytion, GGTT1, Ace Lud и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа:


  1) 1x Asus GTX 1070TI 8GB Cerebrus Advanced Edition - Купена од странство во 2018, гаранција еден месец од мене - 14500 денари
  2) 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB OC - Купенa во Јули 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција од мене еден месец - 12500 денари
  3) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 5500 денари

  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  Последна промена: 25 Септември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1) 1x Asus GTX 1070TI 8GB Cerebrus Advanced Edition - Купена од странство во 2018, гаранција еден месец од мене - 14500 денари
  2) 2x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купена пред 2 години, комплет пакување, гаранција еден месец од мене- 13000 денари
  3) 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB OC - Купенa во Јули 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција од мене еден месец - 12500 денари
  4) 1x Asus GTX 1060 6GB Turbo - Купена во Јули 2017, под гаранција до Јули 2020 - 8500 денари
  5) 1x MSI GTX 1060 6GB Gaming X - Купена во 2017, гаранција еден месец од мене - 8000 денари
  6) 3x Asus Dual RX580 4GB OC - Купени во Декември 2017, под гаранција до 20.11.2020 - 6500 денари
  7) 1x Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција еден месец од мене - 5500 денари

  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  Последна промена: 27 Септември 2019
  На Alex18 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Додадена нова, некористена, графичка картичка Gigabyte GT 1030 2GB OC под гаранција 2 години, цена: 3800 денари, фиксно
  IMG-bf1380c203008b2414881abe68258d9d-V.jpg
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:
  1) Asus Dual RX580 4GB OC - Купенa во Декември 2017, под гаранција до 20.11.2020 - 6500 денари
  2) Gigabyte GTX 1060 3GB Mini ITX OC - Купена во 2017, гаранција еден месец од мене - 5500 денари
  3) Gigabyte GT 1030 2GB OC - нова, под гаранција 2 години, цена - 3800 денари

  075 437-061, Кирил
  Цените се фиксни
   
  На PC_GAMER и GGTT1 им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Резервирани сите 3 картички.
   
  На Ace Lud и dejan_str им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x Gigabyte GTX 1060 Aourus 6GB 9gbps version - Купена во Август 2017, гаранција од мене 1 месец , комплет пакување - 8000 денари
  2) 6x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4000 денари
  3) 1x Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2700 денари


  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 19 oктомври 2019
  На PC_GAMER и GGTT1 им се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x Gigabyte GTX 1060 Aourus 6GB 9gbps version - Купена во Август 2017, гаранција од мене 1 месец , комплет пакување - 8000 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1060 Windforce 2X 6GB - Kупена во Август 2017, гаранција 1 месец од мене - 7500 денари
  3) 5x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4000 денари
  4) 1x Gigabyte GTX 1050 Windforce 2X OC 2GB - Kупена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 4000 денари
  5) 1x Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2700 денари


  075 437-061, Кирил
   
 23. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x EVGA GTX 1070TI 8GB OC SuperClocked Black Edition - Купена во Март 2018, под гаранција до Март 2020, комплет пакување - 15000 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1060 Aourus 6GB 9gbps version - Купена во Август 2017, гаранција од мене 1 месец , комплет пакување - 8000 денари
  3) 1x Gigabyte GTX 1060 Windforce 2X 6GB - Kупена во Август 2017, гаранција 1 месец од мене - 7500 денари
  4) 5x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4000 денари
  5) 1x Gigabyte GTX 1050 Windforce 2X OC 2GB - Kупена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 4000 денари
  6) 1x Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2700 денари
  7) 1x Gigabyte GT 1030 2GB OC - Купена на 27.12.2017, под гаранција до 27.12.2019, комплет пакување - 2800 денари


  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 22 oктомври 2019
  На Alex18, KennyMC, PC_GAMER и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x Gigabyte GTX 1080TI 11GB Gaming OC, купена на крај на 2017, користена по 1 час дневно за гејминг од син ми, екстра сочувана, 1 месец гаранција од мене - 25000 денари
  2) 1x EVGA GTX 1070TI 8GB OC SuperClocked Black Edition - Купена во Март 2018, под гаранција до Март 2020, комплет пакување - 15000 денари
  3) 1x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купена на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 12500 денари
  4) 1x Gigabyte GTX 1060 Aourus 6GB 9gbps version - Купена во Август 2017, гаранција од мене 1 месец , комплет пакување - 8000 денари
  5) 5x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4000 денари
  6) 1x Gigabyte GTX 1050 Windforce 2X OC 2GB - Kупена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 4000 денари
  7) 1x Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2700 денари
  8) 1x Gigabyte GT 1030 2GB OC - Купена на 27.12.2017, под гаранција до 27.12.2019, комплет пакување - 2700 денари


  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 24 oктомври 2019
  Dinamit, StefAngel, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,851
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Под 4) резервирана
   

Сподели

Вчитување...