1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на графички картички

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 12 Декември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  982
  1,113
  9 Јуни 2015
  Машко
  сакаш да кажеш, без гаранција?
   
  На KennyMC му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  Не, сакам да кажам со гаранција до Март 2020
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) 1x Gigabyte GTX 1080TI 11GB Gaming OC, купена на крај на 2017, користена по 1 час дневно за гејминг од син ми, екстра сочувана, 1 месец гаранција од мене - 25000 денари
  2) 1x EVGA GTX 1070TI 8GB OC SuperClocked Black Edition - Купена во Март 2018, под гаранција до Март 2020, комплет пакување - 15000 денари
  3) 1x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купена на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 12500 денари
  4) 1x Gigabyte GTX 1060 Aourus 6GB 9gbps version - Купена во Август 2017, гаранција од мене 1 месец , комплет пакување - 8000 денари
  5) 5x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4000 денари
  6) 1x Gigabyte GTX 1050 Windforce 2X OC 2GB - Kупена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 4000 денари
  7) 1x Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2700 денари
  8) 1x Gigabyte GT 1030 2GB OC - Купена на 27.12.2017, под гаранција до 27.12.2019, комплет пакување - 2700 денари


  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 24 oктомври 2019
  Dinamit, StefAngel, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  Под 4) резервирана
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  Додадени различни модели на графички картички:

  1) 1x Gigabyte GTX 1080TI 11GB Gaming OC, купена на крај на 2017, користена по 1 час дневно за гејминг од син ми, екстра сочувана, 1 месец гаранција од мене - 25000 денари
  2) резервирана EVGA GTX 1070TI 8GB OC SuperClocked Black Edition - Купена во Март 2018, под гаранција до Март 2020, комплет пакување - 15000 денари
  3) 1x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купена на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 12500 денари
  4) 3x Asus GTX 1060 6GB Turbo - под гаранција уште 10 месеци - 8000 денари
  5) 4x Inno3D GTX 1060 6GB X2 - Купени во 2018, гаранција 1 месец - 7000 денари
  6) резервирана Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 3GB OC - гаранција 1 месец - 6500 денари
  7) резервирана Gigabyte GTX 1060 Windforce 2X 3GB OC - гаранција 1 месец од мене - 6000 денари
  8) 3x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4000 денари
  9) 1x Gigabyte GTX 1050 Windforce 2X OC 2GB - Kупена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 4000 денари
  10) 1x Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2700 денари
  11) 1x Sapphire R9 270X DualX OC 2GB - 2000 денари


  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 31 oктомври 2019
  1zzy_st, shifty, Kliment123 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  Некли картички продадени, на некои намалени цени. На продажба:

  1) 1x Gigabyte GTX 1080TI 11GB Gaming OC, купена на крај на 2017, користена по 1 час дневно за гејминг од син ми, екстра сочувана, 1 месец гаранција од мене - 25000 денари
  2) 1x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купена на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 12500 денари
  3) 3x Asus GTX 1060 6GB Turbo - под гаранција уште 10 месеци - 7700 денари
  4) 4x Inno3D GTX 1060 6GB X2 - Купени во 2018, гаранција 1 месец - 6700 денари
  5) 3x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4000 денари
  6) 1x Gigabyte GTX 1050 Windforce 2X OC 2GB - Kупена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 4000 денари
  7) 1x Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2700 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На Ace Lud и GGTT1 им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,110
  4,388
  4 ноември 2013
  Машко
  (7) R7 370 - пакувај и праќај.
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) 1x Gigabyte GTX 1080TI 11GB Gaming OC, купена на крај на 2017, користена по 1 час дневно за гејминг од син ми, екстра сочувана, 1 месец гаранција од мене - 25000 денари
  2) 1x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купена на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 12500 денари
  3) 3x Asus GTX 1060 6GB Turbo - под гаранција уште 10 месеци - 7700 денари
  4) 4x Inno3D GTX 1060 6GB X2 - Купени во 2018, гаранција 1 месец - 6700 денари
  5) 3x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4000 денари
  6) 1x Gigabyte GTX 1050 Windforce 2X OC 2GB - Kупена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 4000 денари
  7) 1x Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3500 денари
  8) 1x Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2700 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  Донесени нови картички, цените на некои намалени:

  1) 1x Gigabyte GTX 1080TI 11GB Gaming OC, купена на крај на 2017, користена по 1 час дневно за гејминг од син ми, екстра сочувана, 1 месец гаранција од мене - 25000 денари
  2) 1x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купена на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 12500 денари
  3) 3x Asus GTX 1060 6GB Turbo - под гаранција уште 10 месеци - 7500 денари
  4) 4x Inno3D GTX 1060 6GB X2 - Купени во 2018, гаранција 1 месец - 6500 денари
  5) 10x XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 3 месеци, без кутија - 5000 денари
  6) 1x Gigabyte GTX 1050 Windforce 2X OC 2GB - Kупена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 4000 денари
  7) 3x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 3700 денари
  8) 1x Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3500 денари
  9) 1x Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2700 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 5 ноември 2019
  Alex18, GGTT1 и на Ace Lud им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) 1x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купена на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 12500 денари
  2) 2x Asus GTX 1060 6GB Turbo - под гаранција уште 10 месеци - 7500 денари
  3) 9x Inno3D GTX 1060 6GB X2 - Купени во 2018, гаранција 1 месец - 6500 денари
  4) 9x XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 3 месеци, без кутија - 5000 денари
  5) 3x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 3700 денари
  6) 1x Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3500 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 8 ноември 2019
  Alex18, Teo420 и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) 1x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купена на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 12500 денари
  2) 9x Inno3D GTX 1060 6GB X2 - Купени во 2018, гаранција 1 месец - 6500 денари
  3) 9x XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 3 месеци, без кутија - 4800 денари
  4) 9x XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4500 денари
  5) 2x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 3700 денари
  6) 1x Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3500 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 12 ноември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продадени сите Inno3D 1060 6GB, останато на продажба:

  1) 1x Asus GTX 1070 Dual 8GB OC - Купена на почеток на 2018 од странство, гаранција еден месец од мене - 12500 денари
  2) 9x XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 3 месеци, без кутија - 4800 денари
  3) 9x XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4500 денари
  4) 2x XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 3700 денари
  5) 1x Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3500 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) 2x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купени во Август 2018, комплет пакување, под гаранција до Мај 2021 - 14000 денари
  2) 2x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купени во Август 2018, комплет пакување, под гаранција до Август 2020 - 13500 денари
  3) 8x XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 3 месеци, без кутија - 4800 денари
  4) 8x XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4500 денари
  5) XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 3700 денари
  6) Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3500 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 16 ноември 2019
  На PC_GAMER и GGTT1 им се допаѓа ова.
 14. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
  А, "gOJDO® GAMING BATH WATER™“ ќе добиеме пред Нова Година? 10/10 would buy.

  EDIT: Викенд-неделните изданија само за diehard фанови и гејмери што преферираат своите минути да ги поминуваат исклучиво во пењоар.
   
  GGTT1, JezuzNoChil и на gOJDO им се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  Резервирани една GTX 1070 со 9 месеци гаранција и последната XFX RX570.

  На продажба:

  1) 2x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купени во Август 2018, комплет пакување, под гаранција до Мај 2021 - 14000 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купени во Август 2018, комплет пакување, под гаранција до Август 2020 - 13500 денари
  3) 8x XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 3 месеци, без кутија - 4800 денари
  4) 8x XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4500 денари
  5) Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3500 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  20191116_183033.jpg 20191117_232438.jpg 20191117_232513.jpg

  1) Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купени во Август 2018, комплет пакување, под гаранција до Мај 2021 - 14000 денари
  2) Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купени во Август 2018, комплет пакување, под гаранција до Август 2020 - 13500 денари
  3) MSI GTX 1060 Gaming 3GB OC - Купена во 2017, гаранција еден месец од мене - 6500 денари
  4) Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купена во 2017, гаранција 1 месец од мене - 6000 денари
  5) XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 3 месеци, без кутија - 4800 денари
  6) XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4500 денари
  7) XFX RX570 4GB Black Edition - Купени во 2018, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 3700 денари
  8) Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3500 денари
  9) Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2700 денари
  10) Gigabyte GT 1030 2GB OC - комплет пакување, гаранција 1 месец од мене - 2500 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 18 ноември 2019
  На Ace Lud и GGTT1 им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  Некои карти се продадени, на други се намалени цените...На продажба:

  1) Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купени во Август 2018, комплет пакување, под гаранција до Мај 2021 - 14000 денари
  2) Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купена во Август 2018, комплет пакување, под гаранција до Август 2020 - 13500 денари
  3) MSI GTX 1060 Gaming 3GB OC - Купени во 2017, гаранција еден месец од мене - 6000 денари
  4) Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купени во 2017, гаранција 1 месец од мене - 5500 денари
  5) XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 3 месеци, без кутија - 4800 денари
  6) XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4500 денари
  7) Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3300 денари
  8) Asus Strix R7 370 DirectCU2 OC 4GB - гаранција од мене 1 месец, без кутија - 2500 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 20 ноември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купена во Август 2018, комплет пакување, под гаранција до Август 2020 - 13500 денари
  2) MSI GTX 1060 Gaming 3GB OC - Купени во 2017, гаранција еден месец од мене - 6000 денари
  3) Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купени во 2017, гаранција 1 месец од мене - 5500 денари
  4) XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 3 месеци, без кутија - 4800 денари
  5) XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4500 денари
  6) Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3300 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,139
  12,665
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купена во Август 2018, комплет пакување, под гаранција до Август 2020 - 13500 денари
  2) Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming - без кутија, еден месец гаранција од мене - 8000 денари
  3) MSI GTX 1060 Gaming 3GB OC - Купени во 2017, гаранција еден месец од мене - 6000 денари
  4) Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce 2X OC - Купени во 2017, гаранција 1 месец од мене - 5500 денари
  5) XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 3 месеци, без кутија - 4800 денари
  6) XFX RX580 GTS XXX 4GB OC - Купени во 2017, гаранција од мене 1 месец, без кутија - 4500 денари
  7) Gigabyte GTX 960 Windforce 2X OC 2GB - Купена во 2016, гаранција 1 месец - 3300 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Pane-G, GGTT1, Tenny и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...