1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на графички картички

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 12 Декември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ги продавам следниве графички картички, сите комплетно исправни, безпрекорно сочувани. Фиксни цени:

  1. MSI 1080TI 11GB Duke OC - Купена во Авуст 2017, без кутија, истечена гаранција - 29000 денари

  2. Аsus ROG Strix 1070TI - Купена во Декември 2017, спакувана во оригиналната кутија со сите додатоци, под гаранција до Декември 2019 - 22000 денари

  3. Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 2 - Купена во Јули 2018, спакувана во оригиналната кутија, гаранција до Јули 2020 - 18500 денари

  4. Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купена во Август 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција до Август 2019 - 17500 денари

  5. EVGA GTX 1070 8GB Super Clocked 2 - Купена од странство во 2017, без кутија, без гаранција - 15000 денари

  6. Asus ROG STRIX RX570 4GB Gaming OC - НОВИ (отпакувани и воопшто некористени), купени во средина на Февруари 2018, спакуавани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2021-ва година - 9000 денари

  7. MSI 1050TI 4GB Gaming X - купени во Февруари 2018, под гаранција до Февруари 2020, спакувани во орогиналната кутија со сите додатоци - 6800 денари

  8. MSI RX570 4GB Armor OC купена во 2018, без гаранција (во МК), без кутија - 6500 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 12 Декември 2018
  На ChauleB, Mario Markovski, Gaston и уште 13 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Нови цени:

  1. 2x MSI 1080TI 11GB Duke OC - Купени во Авуст 2017, без кутија, истечена гаранција - 28500 денари една, 56000 денари две
  2. 4x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувана во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 21500 денари една, 42000 денари две
  3. 2x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купена во Август 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција до Август 2019 - 17500 денари една, 34000 денари две
  4. 1x EVGA GTX 1070 8GB Super Clocked 2 - Купена од странство во 2017, без кутија, без гаранција - 14000 денари
  5. 4x Asus ROG STRIX RX570 4GB Gaming OC - НОВИ (отпакувани и некористени), купени во средина на Февруари 2018, спакуавани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2021 - 9500 денари една, 18000 денари две
  6. 2x MSI 1050TI 4GB Gaming X - купени во Февруари 2018, спакувани во орогиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2020- 7000 денари една
  7. 1x MSI RX570 4GB Armor OC купена во 2018, без гаранција (во МК), без кутија - 6500 денари
   
  Последна промена: 13 Декември 2018
  ChauleB, -={K-O-R-U-N}=- и на Roncic им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга

  Намалени цени до Нова Година!!!
  1. MSI 1080TI 11GB Duke OC - Купени во Авуст 2017, без кутија, истечена гаранција - 28000 денари
  2. Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 21000 денари
  3. Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купена во Август 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција до Август 2019 - 17000 денари
  4. EVGA GTX 1070 8GB Super Clocked 2 - Купена од странство во 2017, без кутија, без гаранција - 14000 денари
  5. Asus ROG STRIX RX570 4GB Gaming OC - НОВИ (отпакувани и некористени), купени во средина на Февруари 2018, спакуавани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2021 - 9000 денари
  6. MSI 1050TI 4GB Gaming X - купена во Февруари 2018, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2020- 7000 денари една
  7. MSI RX570 4GB Armor OC купена во 2018, без гаранција (во МК), без кутија - 6500 денари

  Фиксни цени!
   
  На The GameMAster94, cele_x, marto и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Под 1. MSI 1080TI 11GB Duke OC и 6. MSI 1050TI 4GB Gaming X останато по уште едно парче!!!
  Намалување на цената на картичката под 7. MSI RX570 4GB Armor OC - 6000 денари
  Резервирана 1x Asus ROG StriX 1070TI
   
  На Ace Lud и Molec им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Распродадени картичките од MSI: 1080TI, RX570, 1050TI. Останати на распродажба:

  1. 4x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 21000 денари
  2. 2x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купени во Август 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Август 2019 - 17000 денари
  3. 4x Asus ROG STRIX RX570 4GB Gaming OC - НОВИ (отпакувани и некористени), купени во средина на Февруари 2018, спакуавани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2021 - 9000 денари

  Резервирани: 1x Asus ROG Strix 1070TI, 2x Asus ROG Strix RX570 Gaming OC
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продадени 2х Asus ROG Strix 570 4GB, останати уште две.
  Резервирани 1х под 1. и 1х под 2.

  Доплнително на придажба:
  4. 2x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 16000 денари
  20181221_221622.jpg
   
  Последна промена: 21 Декември 2018
  enes.s1, shifty, Ace Lud и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  5. 2x Gigabyte RX570 4GB Gaming MINING Edition - НОВИ променет фирмвер од RX570 за оптимални гејминг перформанси, без кутија и без гаранција - 6500 денари
  20181222_172603.jpg
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Eдна картичка под 1. и една под 5. продадени.

  На распродажба:

  1. 3x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 21000 денари
  2. 2x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купени во Август 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Август 2019 - 17000 денари
  3. 2x Asus ROG STRIX RX570 4GB Gaming OC - НОВИ (отпакувани и некористени), купени во средина на Февруари 2018, спакуавани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2021 - 9000 денари
  4. 2x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 16000 денари
  5. 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming MINING Edition - НОВА - променет фирмвер од AORUS RX570 за оптимални гејминг перформанси, без кутија и без гаранција - 6500 денари   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  6. 1x Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming Rev. 1 - Купенa во Август 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција до Август 2019 - 11500 денари
   
  Ilijajaule, StefAngel и на highflyer им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа со намалени цени:

  1. 3x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  2. 2x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купени во Август 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Август 2019 - 16500 денари
  3. 2x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 16000 денари
  4. 1x Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming Rev. 1 - Купенa во Август 2017, спакувана во оригиналната кутија, гаранција до Август 2019 - 11000 денари
  5. 2x Asus ROG STRIX RX570 4GB Gaming OC - НОВИ (отпакувани и некористени), купени во средина на Февруари 2018, спакуавани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2021 - 9000 денари
  6. 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming MINING Edition - НОВА - променет фирмвер од AORUS RX570 за оптимални гејминг перформанси, без кутија и без гаранција - 6500 денари


  Резервирани по една картичка Asus Strix 1070TI и Gigabyte 1070 G1 Gaming.
   
  Последна промена: 25 Декември 2018
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  20181226_013323.jpg
  Многу малку користeна, верзија со 9Gbps VRAM!
   
  PC_GAMER, Ace Lud, bLaCk AnArChY и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продадена и една картичка под 2). Ажурирана количина и цени:

  1. 3x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  2. 1x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купенa во Август 2017, спакуванa во оригиналните кутии, гаранција до Август 2019 - 16500 денари
  3. 2x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 16000 денари
  4. 2x Asus ROG STRIX RX570 4GB Gaming OC - НОВИ (отпакувани и некористени), купени во средина на Февруари 2018, спакуавани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2021 - 8500 денари
  5. 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming MINING Edition - НОВА - променет фирмвер од AORUS RX570 за оптимални гејминг перформанси, без кутија и без гаранција - 6000 денари
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  1. 1x Gigabyte 1080Ti Aours Extreme - Купена лани, без кутија, истечена гаранција - 29500 денари
  2. 1x MSI 1080TI 11GB Duke OC - Купена во Авуст 2017, без кутија, истечена гаранција - 28000 денари
  3. 2x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  4. 1x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купенa во Август 2017, спакуванa во оригиналните кутии, гаранција до Август 2019 - 16500 денари
  5. 2x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 16000 денари
  6. 1x Asus ROG STRIX RX570 4GB Gaming OC - НОВИ (отпакувани и некористени), купени во средина на Февруари 2018, спакуавани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2021 - 8500 денари
  7. 2X PNY 1060 Dual 3GB - Купени во 2017, без кутии и без гаранција - 7500 денари
  8. 2x Gigabyte RX570 4GB Gaming MINING Edition - НОВА - променет фирмвер од AORUS RX570 за оптимални гејминг перформанси, без кутија и без гаранција - 6000 денари
  9. 1x XFX 480 4GB - без кутија и без гаранција - 5000 денари
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба уште една графичка картичка:
  [​IMG]
  1. 1x Gigabyte 1080Ti Aours Extreme - Купена лани, без кутија, истечена гаранција - 29500 денари
  2. 1x MSI 1080TI 11GB Duke OC - Купена во Авуст 2017, без кутија, истечена гаранција - 28000 денари
  3. 2x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  4. 1x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купенa во Август 2017, спакуванa во оригиналните кутии, гаранција до Август 2019 - 16500 денари
  5. 2x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 16000 денари
  6. 1x Asus ROG STRIX RX570 4GB Gaming OC - НОВИ (отпакувани и некористени), купени во средина на Февруари 2018, спакуавани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Февруари 2021 - 8500 денари
  7. 2X PNY 1060 Dual 3GB - Купени во 2017, без кутии и без гаранција - 7500 денари
  8. 2x Gigabyte RX570 4GB Gaming MINING Edition - НОВА - променет фирмвер од AORUS RX570 за оптимални гејминг перформанси, без кутија и без гаранција - 6000 денари
  9. 1x XFX 480 4GB - без кутија и без гаранција - 5000 денари
  10. 1x Asus Radeon R7 240 2GB OC - купена пред 4 години, спакувана во оригиналнатa кутија, истечена гаранција - 1000 денари
   
  Последна промена: 30 Декември 2018
  Boldozer, Ilijajaule, Ace Lud и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Некои картички распродадени, набавена нова количина на картички:

  1. 1x Gigabyte 1080Ti Aours Extreme OC - Купена во 2017, без кутија, без гаранција - 29500 денари
  2. 1x MSI 1080TI 11GB Duke OC - Купена во Авуст 2017, без кутија, истечена гаранција - 28000 денари
  3. 4x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  4. 3x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купени во Јули/Август 2017, спакуванa во оригиналните кутии, гаранции до Јули/Август 2019 - 16500 денари
  5. 2x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 16000 денари
  7. 2X PNY 1060 Dual 3GB - Купени во 2017, без кутии и без гаранција - 7500 денари
  8. 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming MINING Edition - НОВА - променет фирмвер од AORUS RX570 за оптимални гејминг перформанси, без кутија и без гаранција - 6000 денари

  Од нив резервирани:
  3) 1x Аsus ROG Strix 1070TI за @tigar ; 5) 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB за @DekiMK ; 6) 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming за @Salito
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  9. 3x Asus GTX 1060 6GB Dual - Купени во 2018, без кутии и без гаранција во МК - 8800 денари
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирани количини и цени:

  1. 1x Gigabyte 1080Ti Aours Extreme OC - Купена во 2017, без кутија, без гаранција - 29500 денари
  2. 1x MSI 1080TI 11GB Duke OC - Купена во Авуст 2017, без кутија, истечена гаранција - 28000 денари
  3. 3x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  4. 3x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купени во Јули/Август 2017, спакуванa во оригиналните кутии, гаранции до Јули/Август 2019 - 16500 денари
  5. 2x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 16000 денари
  6. 4x Asus GTX 1060 6GB Dual - Купени во 2018, без кутии и без гаранција во МК - 9000 денари
  7. 2X PNY 1060 Dual 3GB - Купени во 2017, без кутии и без гаранција - 7500 денари
  8. 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming MINING Edition - НОВА - променет фирмвер од AORUS RX570 за оптимални гејминг перформанси, без кутија и без гаранција - 6000 денари

  Од нив резервирани:
  3) 1x Аsus ROG Strix 1070TI за @Sonic.01; 5) 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB за @DekiMK ;
   
  На Sonic.01 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Под 6) 4x Asus GTX 1060 6GB Dual и под 8) 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming MINING Edition продадени!
  Останатo:

  1. 1x Gigabyte 1080Ti Aours Extreme OC - Купена во 2017, без кутија, без гаранција - 29500 денари
  2. 1x MSI 1080TI 11GB Duke OC - Купена во Авуст 2017, без кутија, истечена гаранција - 28000 денари
  3. 3x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  4. 3x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купени во Јули/Август 2017, спакуванa во оригиналните кутии, гаранции до Јули/Август 2019 - 16500 денари
  5. 2x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 16000 денари
  6. 2X PNY 1060 Dual 3GB - Купени во 2017, без кутии и без гаранција - 7500 денари

  Од нив резервирани:
  3) 1x Аsus ROG Strix 1070TI за @Sonic.01; 5) 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB за @DekiMK
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирани цени и количини:

  1. 1x Gigabyte 1080Ti Aours Extreme OC - Купена во 2017, без кутија, без гаранција - 29500 денари
  2. 1x MSI 1080TI 11GB Duke OC - Купена во Авуст 2017, без кутија, истечена гаранција - 28000 денари
  3. 1x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  4. 3x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купени во Јули/Август 2017, спакуванa во оригиналните кутии, гаранции до Јули/Август 2019 - 16300 денари
  5. 2x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 15800 денари
  6. 2X PNY 1060 Dual 3GB - Купени во 2017, без кутии и без гаранција - 7300 денари
  7. 1x XFX 480 4GB - без кутија и без гаранција - 5000 денари
   
  На Mao му/ѝ се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  продадени 2х Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 и 1x XFX 480 4GB

  последната Gigabyte GTX 1070 8GB резервирана за @Andrej666
   
 21. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба многу малку користена графичка картичка MSI GTX 1050 2GB LP.

  Ажуриранa листа:

  1. 1x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  2. 1x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купени во Јули/Август 2017, спакуванa во оригиналните кутии, гаранции до Јули/Август 2019 - 16300 денари
  3. 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 15800 денари
  4. 2x PNY 1060 Dual 3GB - Купени во 2017, без кутии и без гаранција - 7300 денари
  5. 1x MSI GTX 1050 2GB LP - Купена во Ноември 2018, без кутија, под гаранција до Ноември 2020 - 5300 денари
   
 22. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажуриранa листа:

  1. 1x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  2. 1x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купени во Јули/Август 2017, спакуванa во оригиналните кутии, гаранции до Јули/Август 2019 - 16300 денари
  3. 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 15800 денари
  4. 1x PNY 1060 Dual 3GB - Купени во 2017, без кутии и без гаранција - 7300 денари
   
 23. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажуриранa листа:

  1. 1x Аsus ROG Strix 1070TI - Купени во Декември 2017, спакувани во оригиналната кутија со сите додатоци, гаранција до Декември 2019 - 20500 денари
  2. 1x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming Rev. 1 - Купени во Јули/Август 2017, спакуванa во оригиналните кутии, гаранции до Јули/Август 2019 - 16300 денари
  3. 1x MSI GTX 1070 Armor 8GB - Купени во Јули 2017, спакувани во оригиналните кутии, гаранција до Јули 2019 - 15800 денари

  Резервирана под 1) 1070TI
   
  На bLaCk AnArChY му/ѝ се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  Преостанатите картички се резервирани...

  Нови картички на продажба:
  2x Sapphire RX580 8GB Nitro Plus - Купени во Февруари 2018 од странство, без кутија и без гаранција во МК - 9000 денари
   
 25. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,754
  11,762
  23 Јануари 2008
  Манга
  2x Sapphire RX580 8GB Nitro Plus дадени.

  Чекам нова количина на VGA
   

Сподели

Вчитување...