1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на графички картички

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 12 Декември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа:

  1) 1x Gigabyte GeForce GTX 1070 8GB WindForce2 OC - Купенa на 05.07.2017, без кутија, под гаранција до 05.07.2019 - 16000 денари
  2) 2x Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB WindForce2X OC - Купени пред две години, без кутија, еден месец гаранција лично од мене - 9000 денари
  3) 1x Asus Dual GTX 1060 3GB OC - Купена на 28.05.2018 година, спакувана во оригиналната кутија, под гаранција до Мај 2021 година - 8500 денари
  4) Nx Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене 6 месеци - 8000 денари
  5) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7800 денари
  6) 1x Gigabyte GTX 1050TI 4GB OC Low Profile - купена пред годинаипол, оригиналната кутија, гаранција од мене 3 месеци(изгубен е гарантниот лист) - 6800 денари
   
  На topic му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа на картици на продажба и цени:

  1) 1x Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB WindForce2X OC - Купени пред две години, без кутија, еден месец гаранција лично од мене - 9000 денари
  2) 1x Asus Dual GTX 1060 3GB OC - Купена на 28.05.2018 година, спакувана во оригиналната кутија, под гаранција до Мај 2021 година - 8500 денари
  3) Nx Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене 6 месеци - 8000 денари
  4) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7600 денари
  5) 1x Gigabyte GTX 1050TI 4GB OC Low Profile - купена пред годинаипол, оригиналната кутија, гаранција од мене 3 месеци(изгубен е гарантниот лист) - 6800 денари
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа:

  1) 1x Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB WindForce2X OC - Купени пред две години, без кутија, еден месец гаранција лично од мене - 9000 денари
  2) Nx Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене 6 месеци - 8000 денари
  3) Nx Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене еден месец * - 7500 денари
  4) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7600 денари
  5) 1x Gigabyte GTX 1050TI 4GB OC Low Profile - купена пред годинаипол, оригиналната кутија, гаранција од мене 3 месеци(изгубен е гарантниот лист) - 6800 денари


  * Картичките под 2) И 3) се исти, разликата покрај во цената е и во гаранцијата која ја давам.
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Останати на продажба:

  1) Nx Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене 6 месеци - 8000 денари
  2) Nx Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене еден месец * - 7500 денари
  3) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7500 денари
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа:

  1) Nx Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене 6 месеци - 7800 денари
  2) Nx Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене еден месец * - 7300 денари
  3) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7500 денари
  4) 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming - Купена во 2018, без кутија и без гаранција - 5000 денари
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  ЕКСТРА НАМАЛЕНИ ЦЕНИ КОИ ВАЖАТ ДО 15.03.2019 !!!!!

  1) 15 x Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене 3 месеци - 6500 денари
  2) 15 x Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене еден месец * - 6000 денари
  3) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7000 денари
  4) 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming - Купена во 2018, без кутија и без гаранција - 4500 денари


  Графичките под 1) и под 2) се со фабрички фирмвери и работат по фабрички спецификации, т.е. јадро на 1411MHz, а не на друга, пониска, фрекфенција како некои други половни картички кои што можат да се најдат во продажба.
   
  На Tose1991, Ace Lud, RagingDemon и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Под 1) и 2) останати уште 14 картички...патем,

  te.jpg
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продадени 4 графички картички Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC , резервирани 2.
  На продажба:

  1) 9 x Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене 3 месеци - 6500 денари
  2) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7000 денари
  3) 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming - Купена во 2018, без кутија и без гаранција - 4500 денари
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  075 437-061, Кирил
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продадени и резервирани графички картички Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC , на продажба:
  1) 7x Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене 3 месеци - 6500 денари
  2) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7000 денари
  3) 1x Gigabyte RX570 4GB Gaming - Купена во 2018, без кутија и без гаранција - 4500 денари
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  продадени и резервирани сите графички картички под 1)
  нова тура за некој ден
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Нова тура на графички картички Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC , на продажба:
  1) 6x Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене 3 месеци - 7000 денари
  2) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7000 денари
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Останати:
  1) 3x Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купени пред една година, гаранција лично од мене 3 месеци - 7000 денари
  2) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7000 денари
   
  PC_GAMER, toshex, Diesel и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  резервирани 3 карти под 1)
  на продажба уште графичката под 2)
  чекам нови графички картички
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба додадена PointOfView GTX960 2GB:
  20190317_174650.jpg 20190317_174638.jpg

  Цена: 4500 денари, фиксно
   
  На toshex и GGTT1 им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продадена PoV GTX960. Додадени картички RTX2070, GTX1070, RX580. RTX2070 и GTX1070 многу малку користени првата за гејминг, втората за рендер...
  20190318_185147.jpg
  На продажба:
  1) 1x Gigabyte RTX 2070 8GB Windforce 3X - Купена пред 3 месеци, комплет пакување, под гаранција уште година и 9 месеци - 29000 денари
  2) 1x Gigabyte GeForce GTX 1070 8GB WindForce2 OC - Купена пред една година, комплет пакување, под гаранција уште 1 година - 15500 денари
  3) 1x Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC - Купена пред помалку од година, комплет пакување, гаранција лично од мене 3 месеци - 7000 денари
  4) 1x PNY GTX 1060 3GB Dual - Купена во 2017, без кутија и без гаранција - 7000 денари
   
  На Ace Lud и salija им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Pod 3) rezervirana
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  продадени под 2) и 3)
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  - Продадени 1070, 1060 и RX580;
  - Донесени тура Asus Expedition 1050TI OC 4GB во безпрекорна состојба како нови;
  - Корекција на цена.

  На продажба:
  1) 1x Gigabyte RTX 2070 8GB Windforce 3X - Купена пред 3 месеци, комплет пакување, под гаранција уште година и 9 месеци - 28500 денари
  2) 5x Asus Expedition 1050TI OC 4GB - Купени во Август 2017, без кутија, под гаранција до Август 2020 - 6000 денари
   
  Последна промена: 22 Март 2019
  RoninMK, GGTT1 и на Ace Lud им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Резервирана 1 картичка под 2). На продажба уште 4.
  BTW, картичките asus 1050ti expedition немаат приклучок од 6-pin или 8-pin 12v напојување. Влечат по стандард до 75w од матична плоча. Односно работат со било какво напојување.
  20190323_093156.jpg
   
  Последна промена: 23 Март 2019
  На enes.s1, olikomerc, architect и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Под 2) резервирани сите
   
 22. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
 23. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  Очекувам и други картички да ми пристигнат, во моментов на продажба:

  1) 1x Gigabyte RTX 2070 8GB Windforce 3X OC - Купена пред 3 месеци, комплет пакување, под гаранција уште година и 9 месеци - 28000 денари
  2) 1x Gigabyte GTX 1070 8GB G1 Gaming - Купена пред 2 години, без кутија, нема гаранција - 13500 денари
  3) 1x Gigabyte GTX 1060 6GB Extreme Gaming - Купена пред година и 9 месеци, комплет пакување, под гаранција уште 3 месеци - 9500 денари
  4) 1x Asus Expedition 1050TI OC 4GB - Купени во Август 2017, без кутија, под гаранција до Август 2020 - 6500 денари
   
  На Ace Lud, architect, GGTT1 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  резервација под 1)
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,939
  12,232
  23 Јануари 2008
  Манга
  резервација под 3) и 4)
   

Сподели

Вчитување...