1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

neoTV и интернет од Neotel

Дискусија во форумот 'Неотел' започната од lynx, 10 Март 2016.

 1. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  189
  209
  28 Декември 2014
  Trying too hard.
   
 2. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  604
  620
  15 Септември 2012
  Машко
  За деца треба да ги даваат „Бушава азбука“, „Големи и мали“, „Девојките на Марко“, „Волшебното самарче“, „Македонски народни приказни“... А не ги емитуваат, оти се од странско производство и секое емитување чини пари? Ниту нов бунар копаме а се избербативме во стариот... Пу, јаз'к. Имаме на државната национална телевизија еден македонски канал и два странски... Кога ќе ги споредам со петте ТВ канали на хрватската телевизија - ма не се споредува...
   
 3. xaocot

  xaocot
  Intern

  113
  49
  15 Април 2011
  Друже Петко 5+ е наша продукција а Дора е на македонски. Мислам дека е бесцелно да ја селиме дискусијава што треба, а што не треба да има. Децава тоа ми сакаат и тоа сакам да го имам (особено поради тоа што сум го платил). Така да ако може да ми проверите дали сецка кај вас фала, ако не, чорба...

  Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
   
  moongose, artweb и на Oktar им се допаѓа ова.
 4. pathfinder

  pathfinder
  Gaining Experience

  45
  83
  1 Февруари 2017
  Кај мене сецкаше МТВ1 последната недела или две. Исто имаше проблем со враќање на програмата назад за претходните денови.

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
 5. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  189
  209
  28 Декември 2014
  Проблеми со нет имате?
   
 6. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  499
  495
  15 Септември 2014
  bekrija
  da pred 10 min kratko na 1 min
   
 7. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  225
  454
  3 Март 2015
  Машко
  Користам интернет и кабловска од Телекабел веќе 9 години,но од 2019 почнаа некако да зафркават.Скратија многу на ТВ канали,интернетот при гејминг (Battlefield) прави нон стоп спајкс и крева до 250ms што е најлошо во текот на месецот дали ден-два ќе се погоди да имам 56ms.
  Размислувам да сменам на Неотел оптика со кабловска,па ме интересира за тоа како е покажан нетот при гејминг брзина/стабилност и доколку се стави combo нет/тв дали при гледање телевизија ќе има некоја врска со брзината на нетот?
   
 8. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  499
  495
  15 Септември 2014
  bekrija
  тв корситам од телекабел ја оставив кабелската, неотел интернет 3 месеца засега топ. Телекабел имав 8 год и супер гејмав,но од ноември се расипа. неотоел супер освен ресетот на 12 часа како кај телеком
   
  На artweb и Vlad944 им се допаѓа ова.
 9. единица

  единица
  Intern

  10
  1
  5 Април 2018
  Жива катастрофа се и Телеком и Неотел со ова. Мислев Неотел бар на 24 саата ресетираат IP адреса.
   
 10. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  Aj da rechime igrame online turnir koj nudi visoka suma, 1 mech ve deli za golema nagrada. Na kraj gleas netot kaput. Parite padnale vo voda.

  Resenie? Moze staticka ip da se pobara plati i sl ?

  Sorry pisham od tel so pola skrsen ekran(kirilica)
   
 11. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  499
  495
  15 Септември 2014
  bekrija
  ресетераш пред да играш и 12 часа си мирен, кај мене се ресетира во 16 и во 4 така да не ми смета никогаш во гејмање. Сам си одбираш кога ќе се ресетира со рачен ресет , секогаш следен е по 12ч
   
 12. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,129
  4,558
  4 ноември 2013
  Машко
  Веке ако се бавиш професионално со тоа, како што кажуваш "за висока сума", тогаш ке си земеш нет од два оператори, еден микротик рутер и мирен си.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 13. smole

  smole
  Unstoppable

  3,074
  3,542
  18 Април 2007
  Или ќе си земеш нет од други профи оператори со SLA ставка и ќе договориш фиксна ИП. Ама пошто не гејмаш толку профи џабе го правиме муабетов "шта би било кад би било"
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 14. единица

  единица
  Intern

  10
  1
  5 Април 2018
  Или некој распоред ако дозволува рутерот, па автоматски да се реконектира. Јас го имам наместено у 3, па у 15ч, да не ми прекинуе приквечер додека сме сите дома.
   

Сподели

Вчитување...