1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

neoTV и интернет од Neotel

Дискусија во форумот 'Неотел' започната од lynx, 10 Март 2016.

1. prolivot

prolivot
    Gaining Experience

189
    209
    28 Декември 2014
    Trying too hard.

2. flashgordon007

flashgordon007
    On your way to fame

604
    620
    15 Септември 2012
    Машко
    За деца треба да ги даваат „Бушава азбука“, „Големи и мали“, „Девојките на Марко“, „Волшебното самарче“, „Македонски народни приказни“... А не ги емитуваат, оти се од странско производство и секое емитување чини пари? Ниту нов бунар копаме а се избербативме во стариот... Пу, јаз'к. Имаме на државната национална телевизија еден македонски канал и два странски... Кога ќе ги споредам со петте ТВ канали на хрватската телевизија - ма не се споредува...

3. xaocot

xaocot
    Intern

113
    49
    15 Април 2011
    Друже Петко 5+ е наша продукција а Дора е на македонски. Мислам дека е бесцелно да ја селиме дискусијава што треба, а што не треба да има. Децава тоа ми сакаат и тоа сакам да го имам (особено поради тоа што сум го платил). Така да ако може да ми проверите дали сецка кај вас фала, ако не, чорба...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

moongose, artweb и на Oktar им се допаѓа ова.
  4. pathfinder

pathfinder
    Gaining Experience

45
    83
    1 Февруари 2017
    Кај мене сецкаше МТВ1 последната недела или две. Исто имаше проблем со враќање на програмата назад за претходните денови.

Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација

5. prolivot

prolivot
    Gaining Experience

189
    209
    28 Декември 2014
    Проблеми со нет имате?

6. gamon

gamon
    Gaining Experience

499
    495
    15 Септември 2014
    bekrija
    da pred 10 min kratko na 1 min

7. Vlad944

Vlad944
    Gaining Experience

225
    454
    3 Март 2015
    Машко
    Користам интернет и кабловска од Телекабел веќе 9 години,но од 2019 почнаа некако да зафркават.Скратија многу на ТВ канали,интернетот при гејминг (Battlefield) прави нон стоп спајкс и крева до 250ms што е најлошо во текот на месецот дали ден-два ќе се погоди да имам 56ms.
    Размислувам да сменам на Неотел оптика со кабловска,па ме интересира за тоа како е покажан нетот при гејминг брзина/стабилност и доколку се стави combo нет/тв дали при гледање телевизија ќе има некоја врска со брзината на нетот?

8. gamon

gamon
    Gaining Experience

499
    495
    15 Септември 2014
    bekrija
    тв корситам од телекабел ја оставив кабелската, неотел интернет 3 месеца засега топ. Телекабел имав 8 год и супер гејмав,но од ноември се расипа. неотоел супер освен ресетот на 12 часа како кај телеком

На artweb и Vlad944 им се допаѓа ова.
  9. единица

единица
    Intern

10
    1
    5 Април 2018
    Жива катастрофа се и Телеком и Неотел со ова. Мислев Неотел бар на 24 саата ресетираат IP адреса.

10. steelseries

steelseries
    On your way to fame

845
    538
    20 Декември 2015
    Машко
    Aj da rechime igrame online turnir koj nudi visoka suma, 1 mech ve deli za golema nagrada. Na kraj gleas netot kaput. Parite padnale vo voda.

Resenie? Moze staticka ip da se pobara plati i sl ?

Sorry pisham od tel so pola skrsen ekran(kirilica)

11. gamon

gamon
    Gaining Experience

499
    495
    15 Септември 2014
    bekrija
    ресетераш пред да играш и 12 часа си мирен, кај мене се ресетира во 16 и во 4 така да не ми смета никогаш во гејмање. Сам си одбираш кога ќе се ресетира со рачен ресет , секогаш следен е по 12ч

12. HardCorec

HardCorec
    Unbeatable

3,129
    4,558
    4 ноември 2013
    Машко
    Веке ако се бавиш професионално со тоа, како што кажуваш "за висока сума", тогаш ке си земеш нет од два оператори, еден микротик рутер и мирен си.

На smole му/ѝ се допаѓа ова.
  13. smole

smole
    Unstoppable

3,074
    3,542
    18 Април 2007
    Или ќе си земеш нет од други профи оператори со SLA ставка и ќе договориш фиксна ИП. Ама пошто не гејмаш толку профи џабе го правиме муабетов "шта би било кад би било"

На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
  14. единица

единица
    Intern

10
    1
    5 Април 2018
    Или некој распоред ако дозволува рутерот, па автоматски да се реконектира. Јас го имам наместено у 3, па у 15ч, да не ми прекинуе приквечер додека сме сите дома.

Сподели

Вчитување...