1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

neoTV и интернет од Neotel

Дискусија во форумот 'Неотел' започната од lynx, 10 Март 2016.

 1. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  180
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
  Последниве неколку месеци катасрофа брзината на LTE, како безболно да се раскине договор.
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,294
  791
  28 ноември 2015
  Машко
  Ако договор е потпишан на 15-ти месецот а ми фактурираат за 15 дена цел месец имам право да се бунам, ми изгледа неправедно...
   
 3. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,333
  9,741
  23 oктомври 2012
  Машко
  Не баш, затоа што е претплата, првата сметка би требало да е највисока односно да биде за тие 15 дена плус претплата за нареден месец. Во принцип, ако пакетот ти е 1000 денари, првата сметка би требало да ти биде 1500, т.е. пола месец за тој што поминал и цел месец за наредниот. Е сега зависи од тоа кога им е пресметковниот период и слични зтвари, ама генерално така иде со договори и претплати. Сепак можеш да ги контактираш и да си прашаш.
   
 4. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,294
  791
  28 ноември 2015
  Машко
  Немаше да се бунам, ако тие не го испорача ветеното. Потпишан беше договор за приклучок на 13-15 септември, поминаа 3 работни недели и закаснија за две недели. Да беа фер и коректни ќе наплатеа за пола и плус цел месец што е овој.
  А не од 01-30 октомври
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,333
  9,741
  23 oктомври 2012
  Машко
  Наплатата треба да биде од моментот кога си ја добил услугата за што они треба даимаат уредна документација, така да, контактирај ги секако, побарај си што е твое.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 6. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  727
  431
  20 Декември 2015
  Машко
  Истиот проблем го имав, сметката од 1600 ми дојде за 800 половина. Ама распрашај се.
   
 7. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,294
  791
  28 ноември 2015
  Машко
  Нема саглам оператор, јас во Софија во 12 часот вечерта снемав интернет, тие ми се јавија дека ќе го направат. Овде треба да ги молиш за да се приклучиш и згора на се да те офрчат повеќе ако можат.
  Клиент мајндсет 0
   
 8. krema

  krema
  Professor

  9,250
  8,978
  24 Јуни 2009
  Машко
  Има, Телеком.
   
 9. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  751
  697
  27 Април 2010
  Машко
  Да телеком но рутерот нивни го ставаш во bridge mode + гасиш вифи од него и потоа купуваш еден микротик асален за вифи пушташ кабли насекаде и фураш.Се дур се ебавате со вифито на нивниот рутер никогаш нема да се оправите.Јесте да рутерот за на кабел е топ јас го користам истиот лета секаде каде што е на кабел.
   
 10. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  727
  431
  20 Декември 2015
  Машко
  Карпош 3.

  Чат имам нет чат немам

  100/100.

  Тех. Подршка ми рркоа дека е надворешен проблем и екипата се трудела да го среди проблемот.

  Некој исто да не има мака?
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 11. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  170
  201
  28 Декември 2014
  Исто и тука. Последниов пола саат.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 12. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  727
  431
  20 Декември 2015
  Машко
  Кај мене веќе час време, ств нз шо им е филмот.

  Сега воопшто не ми фаќа нет, мизерија -.-
   
 13. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,294
  791
  28 ноември 2015
  Машко
  Исто мизерија не се јавуваат во техничка поддршка 24/7 треба да го тргнат тоа.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 14. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  727
  431
  20 Декември 2015
  Машко
  3та среќа пробај мене ми успеа хаха
   
 15. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,294
  791
  28 ноември 2015
  Машко
  20 минути ги барав. Се ми спуштаа. Срамота, фирмиве очекуваат да им дадеш пари а за возврат никаква услуга.
   
 16. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  727
  431
  20 Декември 2015
  Машко
  Би требало вечер да има нет ми рече, до утре 100 посто ќе го поправеле. Нека пробаат да немам нет вечер, ќе ги натерам писмено оправданија да ми пишат за обврските што неможам да ги завршам.

  Воопшто немаш? Јас немам, а до пред пола час имав кад тад
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 17. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  170
  201
  28 Декември 2014
  Кај мене се опраи.
   
 18. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,294
  791
  28 ноември 2015
  Машко
  Сега имам али изгледа пингот се оправа само ако ставиш gooogle dns.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  9,250
  8,978
  24 Јуни 2009
  Машко
  Екипите се на терен, се работи на одстранување на проблемот. :D
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...