1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Aster MK

  Aster MK
  Gaining Experience

  330
  334
  27 Јули 2015
  Машко
  А што ако најновиот апдејт ти го брикне телефонот со тоа што ќе ти го заклучи бутлодерот? Треба да чекаш 3 недели за да имаш телефон пак? Екстремно лош потег ако е така.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Нашиот апдејт нема. Тоа ако си инсталираш сам или таков телефон си купил, со кинески ром, тогаш да. И ако се избрише Ми Акаунтот од било кои причини, а бил отклучен, сам ќе се заклучи bootloaderot..
   
  На SaleSk и Aster MK им се допаѓа ова.
 3. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Сеуште нема 6.0 за Mi4, ногу се задржа, ае нека излава :)
   
 4. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  Аха да..

  Само донеси го..
  Има да ти организирам протести..

  Обештетување за ние што купивме рн3 2 дена пред да искочи рн3 про..

  Па сеа мисли му ја
   
  На voah, moongose, Kajsibebraat и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Дај боже да знам што мислат до толку однапред, ќе туревме некое париче и ќе ќаревме.. Ама вака протест одма.. Знам јас, тебе ти е да ги реметиш тие под мене, луѓето од подрумот.. Ахахахахаха
   
  На dimsa и SaleSk им се допаѓа ова.
 6. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  763
  731
  5 Април 2015
  Машко
  Доаѓам и ја ама ја ќе барам Рн2 пошто и мене ме заебаа излезе не ЦЕЛА година откако го купив мојот
   
  На DarkEnchanter и the_maker им се допаѓа ова.
 7. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  Договорено....

  Се гледаме..

  Секој ден во 6...

  Уаааа
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 8. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Ми Апликации
  Еве тука ви ги средив сите Англиски апликации за Ми уредите, да не се чудиме некогаш. Таа тема на матичниот форум ќе ја апдејтирам кога треба, така да таму одете за нешто ако треба да симнете..

  НОВО Апликации за Xioami Производите - 17.01.2015 [Mi Apps] [EN]
   
  На SaleSk и STEFF им се допаѓа ова.
 9. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Daj kazete kako da go koristam kako Remote telefonov be ? imam Samsung TV h4000 verzija taka neso pisuva, nema Wifi ne e smart ?
   
 10. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
  [​IMG]
  Бујрум
   
  DarkEnchanter, uwemi и на the_maker им се допаѓа ова.
 11. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,598
  5,164
  20 Април 2007
  Машко
  Би требало да си имаш апликација Mi Remote во Tools, влагуваш, си одбираш ТВ, Самсунг и понатака следи ја процедурата :)
   
  На DarkEnchanter му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  801
  709
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Некако страв ми е да не го брикнам боксов ... А ќе се апдејтува на 2.0 ромот?
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 13. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Кој модел го имаш ти? Пиши го кодот на уредот..
   
 14. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
  Не ми работи YouTube и appstore на боксот
   
 15. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,598
  5,164
  20 Април 2007
  Машко
  Го апдејтираше???
  :)
  Јас го заглавив на последниот сигурен кога се ми работеше, исклучив ауто апдејти и сега за сега е ОК. Што е најбитно работи јутуб и коди.
  Ако не работи јутуб џабе ми е боксот, малиот ке ме отече. Главната намена е моментално таа.
  Порано го користев за се се и сешто, сега само + да изгледам по некој филм на кодито, и евентуално да го поврзам со мобилен и да изгледаме некој клип или слика од мобилниот :)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 16. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Под све и свашта и RedTube го класифицираш така? Пошто тоа работи а не го спомнуваш... Ахахахаха
   
  Стап, dimsa и на gego им се допаѓа ова.
 17. ifobt

  ifobt
  Gaining Experience

  103
  126
  26 Март 2015
  Машко
  Има некоја опција кога тел ми е неактивен да се гаси вифито?
   
 18. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  246
  276
  9 Јануари 2015
  Во Settings - Wlan - Advanced имаш опција дали да биде вклучено во sleep.
   
  На ifobt му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,598
  5,164
  20 Април 2007
  Машко
  Него го сотревме кога му направивме комплет реинстал и чистка...
  Од тогаш останаа проверените и сигурните работи кои навистина ми требаат :)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 20. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
  Јас па го користам само кодито, youtube им пуштав до сега само преку телефон, сега ми треаше фонот и викам ај ионака има youtube коа глеам не работи, ми јавуе нетворк ерор и си праи форсклосе. Пробав да гонапдејтувам и видов дека и playstorot не ми работи.
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 21. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Не работи кај сите што апдејтирале.. Го пишавме доста пати. ЈТ преку Коди можеш исто да го користиш, само нема пуштање од мобилен, а за апликации инсталирање, сними си на усб и директ во боксот, па инсталирај.

  До следна промена, тоа е. Јас правам нешто, ама ќе видиме како ќе испадне..
   
  На SaleSk и fenomenmk им се допаѓа ова.
 22. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Има пуштање, таму по опциите на Коди буричкајте, мислам е Services
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,092
  26,787
  4 Септември 2008
  Според мене best buy е сеуште RN2, ако некој сака нешто подобро, тогаш дирекно на RN3P за да има доволно голема разлика, не ти требаат кастом ромови, нити рутирање, ако земеш било кој од овие телефони генерално во најмала рака поготово за цената ќе бидеш задоволен.

  Redmi 3 е исто така екстремно добар уред ако сакаш нешто по компактно, и 3 дена батерија :)
   
  На gremlin и despotovikj им се допаѓа ова.
 24. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
  Дечки сакам да земам некој понов модел на Xiaomi па ме интересира за што пари можам да го продадам Xiaomi Redmi 1S ?
   
 25. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  -30% до -50% од неговата моментална вредност.
   

Сподели

Вчитување...