1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,153
  2,635
  28 Јануари 2017
  Машко
  Во ред си е телефонот, не се секирај за џабе и помалку замарај се со вакви работи, уживај во лепотанот и не цепидлачи :)
   
 2. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  614
  533
  27 oктомври 2016
  Јас си нарачав од Али... Сега го менував, ај реков да напрам едно кадро.

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 3. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
  Реков да не чекам ама мејкерот ме забораил изглеа, ако нема лагер ќе нарачам и јас.
   
 4. Exooo

  Exooo
  Intern

  49
  16
  21 Декември 2016
  Машко
  Не така го добив телефонот и оваа е втор телефон со истиот проблем. Се познава исклуливо на светла позадина.
   
 5. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Say no more :)
   
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,092
  4,355
  28 oктомври 2008
  Јас продадов еден таков Инаку знае да пожолти и од прегревање...
   
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  И кај конекторчето за полнење тука тој дел знае да пожолти.
   
 8. Exooo

  Exooo
  Intern

  49
  16
  21 Декември 2016
  Машко
  Баш фино :) Во мојов случај збориме за два телефони кои беа земени од Вип.
   
 9. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  300
  328
  7 Септември 2010
  И јас имав пожолтен екран на два Ми5.
  Прво на едниот се појави, ми сметаше и го продадов.
  Земав ист ми5 пошто ептен ми легна, но и на тој за ептен кратко време се појави жолтата флека.
  И се откажав од Xiaomi....освен Ми Максот што го користам по дома...

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,214
  4,086
  5 Декември 2009
  Машко
  Некој да мењал екран на Рн3п? Сакам да порачам екран од али, па ако има некој тестирано веќе...

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 11. stefano

  stefano
  Gaining Experience

  171
  232
  8 Декември 2016
  Вчера пристигна "Xiaomi Redmi Note 5A Prime Global" (леле имево) порачан од GearBest за сопругата. Иако припаѓа на најдолна класа, уредот е змивче. Брз, стабилен, респонзивен и најбитно за женската популација 16MP предна камера со блиц
  Ова е прв Xiaomi во куќата и првите впечатоци се задоволителни! Ако има некои "маст ду" или сугестии за нов корисник на Xiaomi кажвајте.
   
  На gocetan, the_maker, mnikolce и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  479
  288
  25 Јуни 2008
  @the_maker или било кој, ве молам кажете ми што сд картичка да купам за мојов Редми 4 про. Имам кингстон класа 4 од 16 гб, купена 2012 уште од Самсунг с2 и работи перфектно. Сакав повеќе простор и пред нова година ја купив оваа од 64 гб.
  Anhoch PC Market Online - Secure Digital Micro Kingston 64GB SDXC Canvas Select cl10 UHS-I 80MB Read w/Adapter
  Одкако ја ставив бекапите од тврп ми ги коруптира по неколку дена сама од себе, исто и бази во ексел и апк фајлови. Најверојатно нешто не е компатибилна со телефонот, а инаку не ми е тестирана на компјутер....

  Пишете препорака односно линк што картица би работела добро на телефонов?


  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 13. Alfa@

  [email protected]
  Intern

  36
  6
  25 Февруари 2018
  Машко
 14. Alfa@

  [email protected]
  Intern

  36
  6
  25 Февруари 2018
  Машко
 15. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  561
  377
  22 Март 2016
  Машко
  Можеби самата сд картичка е фалична,пробај ја на друг мобилен па рекламирај ја.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 16. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,222
  1 Септември 2011
  Машко
  Дечки вчера ми се случи следниов проблем,ми се појави абдејт на Redmi 5,и ми покажа дека све ке ми се избрише,си направив бекап,и почна да се инсталира,се изгаси моб и се упали,од тогаш цело време влага самиот во (Mi-Recevory),и ми пишува (this miui version cant be installed on this device),направив и wipe data,wipe all data,џабе од кога ке направи reboot,пак влага во (Mi-Recevory).Немам ништо претходно чепкано на моб,како што го купив така го користам,кажете чаре некое,зашто немам друг моб.Фала ви
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  814
  769
  5 Април 2015
  Машко
  отклучен ли ти е bootloader от?

  Sent from my MI 5X using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,222
  1 Септември 2011
  Машко
  Не ми е,кога ке го ставам во fastboot,си стои цело време на логото.
   
 19. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  614
  533
  27 oктомври 2016
  На која верзија ром беше првично? Пробај со mipcsuite да ја инсталираш истата верзија што ја имаше

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На the_maker и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 20. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  167
  174
  14 Септември 2016
  Машко
  Пред некој ден видов A1 во живо, телефонот е перверзија на изглед.
   
  На the_maker и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 21. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  561
  377
  22 Март 2016
  Машко
  Да не бил некој од тие вендор ромови па зарибал при апдејт...

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,222
  1 Септември 2011
  Машко
  Го однесов во сервис,џабе ништо не сакаше да функционира.Заглавен беше во рикавери и само во тоа влага,друга опција неможе да се стисне,само рестарт и толку.

  Искрено појма немам на која верзија на ром беше,како што го купив така го користев,и ништо немав пипано на него.Иначе беше на андроид 7.1.2
   
 23. Mikaxsus

  Mikaxsus
  Gaining Experience

  273
  220
  19 Јануари 2016
  Машко
  Тууу, предпродажбиве ги осушиле за Mix2S
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 24. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,941
  14 Август 2014
  Машко
  Треба да се преинсталира. Кој телефон е?

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 25. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,941
  14 Август 2014
  Машко
  Сега видов, си имал вендор ром, и за нив Ми има посебен третман, сто пати пишав. При апдејт (официјален) се брикува. Скоро па намерно, за да се спречи нелегален трејд со нивни телефони. Може да се направи, донеси го во Хај.

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...